Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Inspirujące debaty i refleksje podczas wyjątkowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab

Podziel się
Oceń

W miniony piątek Urban Lab stał się areną wymiany myśli i spostrzeżeń społeczników, ekspertów i przedstawicieli młodzieżowych rad przy JST podczas "Konferencji Młodzieżowej: Wpływ młodzieżowych organizacji obywatelskich na społeczeństwo". Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w gościnnej przestrzeni Rzeszowskiego Urban Lab była Fundacja Aktywność.
  • Źródło: Informacja Prasowa
Inspirujące debaty i refleksje podczas wyjątkowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab

Głównym celem konferencji było zainicjowanie dialogu na temat roli, jaką pełnią młodzieżowe organizacje obywatelskie w kształtowaniu społeczeństwa i zmienianiu Podkarpacia. W trakcie wydarzenia odbył się panel dyskusyjny z udziałem wyjątkowych gości, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

 

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk i organizacji:

  • Insp. ZS Joanna Choma - Sekretarz KG Związku Strzeleckiego „STRZELEC” im. Józefa Piłsudskiego; Związek Strzelecki.
  • Monika Grodzka – nauczyciel i wychowawca ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej.
  • Ks. Piotr Gnat – Fundacja Troska, Dyrektor Domu Fundacji „TROSKA”.
  • Kordian Kulczycki - Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.
  • Karol Płoszaj - Przewodniczący Rady Młodzieży Rzeszowa.

Podczas dyskusji uczestnicy przedstawiali organizacje, w których działają, dzieląc się zarówno sukcesami, jak i wyzwaniami, z którymi mierzą się na co dzień. Centralnym tematem były kwestie wpływu młodzieżowych organizacji na społeczeństwo, z naciskiem na Podkarpacie.

Rozwijając temat, mówiono o potrzebie rozwoju, akceptacji, szansie na zmianę i przestrzeni do spotkań, które stanowią fundament dla młodych ludzi, kształtujących rzeczywistość wokół nas. Uczestnicy wydarzenia podkreślali, jak istotne jest zrozumienie potrzeb i aspiracji młodego pokolenia oraz budowanie platform, które im umożliwiają aktywny udział w życiu społecznym.

Konferencja była częścią projektu "Rozwój Województwa Podkarpackiego w wymiarze młodzieżowych organizacji obywatelskich", zainicjowanego przez Fundację Aktywność, finansowanego ze środków NIW CRSSO w ramach programy tematycznego Fundusz Młodzieżowy. Wydarzenie stało się ważnym forum do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy pomiędzy różnymi środowiskami zaangażowanymi w rozwój młodzieży.

"Konferencja Młodzieżowa" nie tylko otworzyła przestrzeń do konstruktywnych rozmów, lecz również zainicjowała proces budowania silniejszego społeczeństwa poprzez aktywne zaangażowanie młodego pokolenia.
 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach projektu – Konferencję Podsumowującą połączoną z prezentacją Strategii na rzecz rozwoju młodzieżowych organizacji pozarządowych na Podkarpaciu, już 13-stego grudnia w Urban Lab - przekazali organizatorzy.

Więcej informacji na temat projektu i przyszłych działań organizacji można znaleźć na stronie Fundacji Aktywność - http://fundacjaaktywnosc.pl/

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama