Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów czeka ogromna śnieżyca! Może spaść nawet do pół metra śniegu!

Podziel się
Oceń

Prognozy pogody na początek grudnia w Polsce są alarmujące. W piątek nad Podkarpacie nadciągnie potężna śnieżyca związana z niżem Robin. Najnowsze wyliczenia pokrywy śnieżnej wskazują miejscami na przyrost śniegu o 20-40 cm, a lokalnie nawet 50 cm.
Rzeszów czeka ogromna śnieżyca! Może spaść nawet do pół metra śniegu!

Sypać będzie też w sobotę. Przejściowo na Podkarpaciu w cieplejszym sektorze powietrza mogą również wystąpić opady deszczu lub marznącego deszczu. Opady te nie będą długotrwałe i po pewnym czasie ponownie przejdą w śnieg.

W niedzielę śnieżyca będzie postępować na północ, obejmując swoim zasięgiem całą Polskę. Największe opady śniegu spodziewane są na południowym wschodzie kraju, gdzie może spaść nawet 50 cm śniegu. W pozostałych regionach kraju przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 20 do 40 cm.

Opady śniegu będą towarzyszyć silny wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet 100 km/h. Wichura powodować będzie zamiecie śnieżne, które utrudnią poruszanie się po drogach. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu.

Opady śniegu mogą również utrudnić poruszanie się pieszym i rowerzystom. Należy zachować szczególną ostrożność na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Po śnieżycy w Polsce pozostanie zimowa pogoda. Temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od 0 do -5 stopni Celsjusza. Nocami temperatura może spaść do -10 stopni Celsjusza.

Zimowa pogoda utrzyma się w Polsce co najmniej do 8 grudnia.

W związku z prognozowanymi opadami śniegu policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Zalecają również, aby nie wyjeżdżać w trasę bez potrzeby.

Jeśli koniecznie musimy wyjechać w trasę, powinniśmy pamiętać o następujących zasadach:
  • Zaplanuj podróż z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Sprawdź prognozę pogody i przygotuj się na trudne warunki drogowe.
  • Zabierz ze sobą łańcuchy śniegowe lub opony zimowe.
  • Jedź ostrożnie i dostosuj prędkość do warunków na drodze.
  • Nie wyprzedzaj innych pojazdów, jeśli nie jesteś pewien, że możesz bezpiecznie to zrobić.
  • Odpocznij co dwie godziny, aby nie doprowadzić do zmęczenia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama