Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Rzeszów czeka ogromna śnieżyca! Może spaść nawet do pół metra śniegu!

Podziel się
Oceń

Prognozy pogody na początek grudnia w Polsce są alarmujące. W piątek nad Podkarpacie nadciągnie potężna śnieżyca związana z niżem Robin. Najnowsze wyliczenia pokrywy śnieżnej wskazują miejscami na przyrost śniegu o 20-40 cm, a lokalnie nawet 50 cm.
Rzeszów czeka ogromna śnieżyca! Może spaść nawet do pół metra śniegu!

Sypać będzie też w sobotę. Przejściowo na Podkarpaciu w cieplejszym sektorze powietrza mogą również wystąpić opady deszczu lub marznącego deszczu. Opady te nie będą długotrwałe i po pewnym czasie ponownie przejdą w śnieg.

W niedzielę śnieżyca będzie postępować na północ, obejmując swoim zasięgiem całą Polskę. Największe opady śniegu spodziewane są na południowym wschodzie kraju, gdzie może spaść nawet 50 cm śniegu. W pozostałych regionach kraju przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 20 do 40 cm.

Opady śniegu będą towarzyszyć silny wiatr, który może osiągnąć prędkość nawet 100 km/h. Wichura powodować będzie zamiecie śnieżne, które utrudnią poruszanie się po drogach. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu.

Opady śniegu mogą również utrudnić poruszanie się pieszym i rowerzystom. Należy zachować szczególną ostrożność na chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Po śnieżycy w Polsce pozostanie zimowa pogoda. Temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od 0 do -5 stopni Celsjusza. Nocami temperatura może spaść do -10 stopni Celsjusza.

Zimowa pogoda utrzyma się w Polsce co najmniej do 8 grudnia.

W związku z prognozowanymi opadami śniegu policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Zalecają również, aby nie wyjeżdżać w trasę bez potrzeby.

Jeśli koniecznie musimy wyjechać w trasę, powinniśmy pamiętać o następujących zasadach:
  • Zaplanuj podróż z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Sprawdź prognozę pogody i przygotuj się na trudne warunki drogowe.
  • Zabierz ze sobą łańcuchy śniegowe lub opony zimowe.
  • Jedź ostrożnie i dostosuj prędkość do warunków na drodze.
  • Nie wyprzedzaj innych pojazdów, jeśli nie jesteś pewien, że możesz bezpiecznie to zrobić.
  • Odpocznij co dwie godziny, aby nie doprowadzić do zmęczenia.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama