Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Eco Energy 24 – klimatyzacja Rzeszów
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Terroryści uprowadzili samolot z pasażerami. Ćwiczenia służb z Rzeszowa w Katowicach [FOTO]

Podziel się
Oceń

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach był w połowie listopada miejscem ćwiczeń antyterrorystów i żołnierzy, m.in. z Rzeszowa.
Terroryści uprowadzili samolot z pasażerami. Ćwiczenia służb z Rzeszowa w Katowicach [FOTO]

Źródło: Jednostka Wojskowa AGAT

W ramach scenariusza, na lotnisku lądował uprowadzony przez terrorystów samolot pasażerski. Funkcjonariusze i żołnierze musieli przeprowadzić szturm na maszynę, aby uwolnić zakładników.

Ćwiczenia rozpoczęły się od warsztatów teoretycznych, w których uczestnicy poznali specyfikę samolotów pasażerskich oraz zasady działania systemów łączności. Następnie, w ramach ćwiczeń praktycznych, funkcjonariusze i żołnierze ćwiczyli bojowe podejście pod samolotem, a następnie dynamiczne wejście na jego pokład. Podczas szturmu musieli obezwładnić zamachowców i uwolnić zakładników.

Ćwiczenia trwały trzy dni i były prowadzone na zmianę ze szkoleniem ogniowym na strzelnicy sportowej w miejscowości Pszów. Ich celem było przećwiczenie wspólnej taktyki służb na wypadek wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Dodatkowo ćwiczenia miały na celu sprawdzenie współdziałania służb w przypadku wystąpienia różnych wariantów i scenariuszy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Katowicach i Krakowie, żołnierze z Jednostki Wojskowej AGAT, Jednostki Wojskowej Komandosów oraz Jednostki Wojskowej Formoza, a także funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Katowice-Pyrzowice oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ćwiczenia były możliwe dzięki przychylności Zarządu GTL SA w Katowicach, który zarządza Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Zarządu linii lotniczej Enter Air, który udostępnił samolot, a także wsparciu firmy handlingowej LS Airport Services.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: prorokTreść komentarza: Szkoda że do prezydenta dopiero teraz to dotarło, wcześniej to byli jego braciaData dodania komentarza: 11.07.2025, 09:07Źródło komentarza: Prezydent Duda: Ukraińcy i nasi sojusznicy uważają, że lotnisko w Rzeszowie i nasze autostrady należą im sięAutor komentarza: Anna Marczak Trener KomunikacjiTreść komentarza: Piękny Kobiecy Czas!Data dodania komentarza: 9.07.2025, 13:01Źródło komentarza: Cafe Europa w Pubie Spółdzielczym. Kobiety w Centrum dyskutowały o swojej przyszłości w EuropieAutor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci
Reklama
Reklama
Reklama