Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Terroryści uprowadzili samolot z pasażerami. Ćwiczenia służb z Rzeszowa w Katowicach [FOTO]

Podziel się
Oceń

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach był w połowie listopada miejscem ćwiczeń antyterrorystów i żołnierzy, m.in. z Rzeszowa.
Terroryści uprowadzili samolot z pasażerami. Ćwiczenia służb z Rzeszowa w Katowicach [FOTO]

Źródło: Jednostka Wojskowa AGAT

W ramach scenariusza, na lotnisku lądował uprowadzony przez terrorystów samolot pasażerski. Funkcjonariusze i żołnierze musieli przeprowadzić szturm na maszynę, aby uwolnić zakładników.

Ćwiczenia rozpoczęły się od warsztatów teoretycznych, w których uczestnicy poznali specyfikę samolotów pasażerskich oraz zasady działania systemów łączności. Następnie, w ramach ćwiczeń praktycznych, funkcjonariusze i żołnierze ćwiczyli bojowe podejście pod samolotem, a następnie dynamiczne wejście na jego pokład. Podczas szturmu musieli obezwładnić zamachowców i uwolnić zakładników.

Ćwiczenia trwały trzy dni i były prowadzone na zmianę ze szkoleniem ogniowym na strzelnicy sportowej w miejscowości Pszów. Ich celem było przećwiczenie wspólnej taktyki służb na wypadek wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Dodatkowo ćwiczenia miały na celu sprawdzenie współdziałania służb w przypadku wystąpienia różnych wariantów i scenariuszy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Katowicach i Krakowie, żołnierze z Jednostki Wojskowej AGAT, Jednostki Wojskowej Komandosów oraz Jednostki Wojskowej Formoza, a także funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Katowice-Pyrzowice oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ćwiczenia były możliwe dzięki przychylności Zarządu GTL SA w Katowicach, który zarządza Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, Zarządu linii lotniczej Enter Air, który udostępnił samolot, a także wsparciu firmy handlingowej LS Airport Services.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama