Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Alert pogodowy najwyższego stopnia. IMGW: spadnie nawet 55 cm śniegu!

Podziel się
Oceń

IMGW wydał najwyższy alert pogodowy dla Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przed intensywnymi opadami śniegu. Zdaniem meteorologów spadnie nawet ponad pół metra śniegu.
Alert pogodowy najwyższego stopnia. IMGW: spadnie nawet 55 cm śniegu!

Źródło: pixabay/IMGW

- Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 40 cm do 55 cm. Najbardziej intensywnych opadów należy spodziewać się w sobotę - ostrzega IMGW. 

W nocy z piątku na sobotę do Polski wkroczy strefa intensywnych opadów śniegu. Będzie sypać przez około dwie doby, a miejscami może nawet dojść do gołoledzi.

Główna strefa opadów zacznie do nas wkraczać w nocy z piątku na sobotę i będzie nad nami obecna również przez całą sobotę i noc z soboty na niedzielę. Oznacza to, że miejscami, z małymi przerwami, może sypać przez około dwie doby.

Na Pogórzu Karpackim w nocy z piątku na sobotę śnieg prawdopodobnie zacznie przechodzić w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. W związku z tym, że opady występować mają przy temperaturze nieco poniżej 0 st. C (tylko w Bieszczadach będzie 0 st. C), biały puch powinien się z łatwością utrzymywać.

W sobotę w ciągu dnia lekki mróz nadal powinien występować, a gęsty śnieg nie opuści mieszkańców woj. opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Na krańcach południowo-wschodnich meteorolodzy wciąż prognozują wyjątkowo groźny deszcz marznący. W czasie najmocniejszych opadów widzialność może być ograniczana poniżej 1 km.

W najbliższym czasie czeka nas zatem ciężka sytuacja na drogach i chodnikach. Ciężki, mokry śnieg będzie łamać gałęzie i konary. Możliwe przerwy w dostawach prądu. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama