Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Paraliż na kolei! Pociągi dojeżdżają tylko do stacji Rzeszów Główny

Podziel się
Oceń

Silna śnieżyca, a wcześniej padający marznący deszcz sparaliżowały ruch na kolei. Nie kursują pociągi na trasie Rzeszów Główny - Przeworsk. Pasażerowie stoją w szczerym polu.
Paraliż na kolei! Pociągi dojeżdżają tylko do stacji Rzeszów Główny
Zatrzymany pociąg na stacji w Strażowie

Źródło: Czytelnik Łukasz M.

- Stacja Rzeszów Główny nie przyjmuje żadnych pociągów - napisała do nas pani Anna, pasażerka pociągu pospiesznego z Krakowa. - Prosimy o interwencję. Stoję dokładnie 1 km od stacji Rzeszów Główny i nasz pociąg nie może wjechać do centrum Rzeszowa - alarmuje nas inna czytelniczka jednego z pociągów pośpiesznych. 

Niestety opóźnienia, jak przekazuje PKP PLK, są znaczące. Pociąg "Malinowski" relacji Przemyśl - Warszawa ma 181 minut opóźnienia, Praha - Przemyśl "Cracovia" ponad 160 min., Świnoujście-Przemyśl "Przemyślanin" prawie 140 min., Berlin - Przemyśl "Wawel" ma 145 min. opóźnienia. Pozostałe składy notują opóźnienia poniżej 30 min. i dotyczą głównie pociągów Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. (źródło informacji na godz. 21:00).

Trzeba "przeciągać" pociągi

Powodem utrudnień na podkarpackiej kolei są fatalne warunki atmosferyczne. -  Najpierw padał marznący deszcz, a teraz występuje intensywny śnieg. W związku z tym na odcinku Łańcut-Przeworsk, doszło do oblodzenia trakcji kolejowej - wyjaśnia Magdalena Janus z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Pociągi na pewien czas stanęły. Przewoźnicy tam, gdzie się dało, zatrzymywali pociągi na stacjach kolejowych i organizowali komunikację zastępczą. Niestety czasowe całkowite zamknięcie torowiska spowodowało "korek" pociągów, sięgający Rzeszowa i okolic na zachód od centrum miasta. 

Ok. godz. 20 strażacy zostali wezwani do pomocy jednemu z autobusów, które przyjechały po pasażerów na stacji w Strażowie. Niestety jeden z pojazdów się zakopał. Wyciągany był przez wóz strażacki. , fot. Czytelnik Stanisław.

Magdalena Janus tłumaczyła naszej redakcji, że od godz. 20:30 ruch na odcinku z Łańcuta do Przeworska wznowiono, ale tylko jednym torem. - Pociągi, które zostały zatrzymane, są teraz "przeciągane" specjalnymi lokomotywami spalinowymi. W terenie pracuje ich trzy - przekazała. 

Nasza rozmówczyni dodała, że czas utrudnień nie jest znany. - Przepraszamy za tę sytuację, która nie zależy od nas - powiedziała Magdalena Janus. 

Na Podkarpaciu, do godz. 3 w nocy z soboty na niedziele obowiązują podwyższone alerty pogodowe. Według wstępnych danych spadło już w niektórych miejscach nawet pół metra świeżego puchu. Przez sobotnie południe w wielu miejscach pojawił się marznący deszcz.  

ZOBACZ ZDJĘCIA RZESZOWA Z SOBOTNIEGO WIECZORA:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama