Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ojciec z trójką dzieci, pomimo ostrzeżeń, wybrał się na bieszczadzkie szlaki

Podziel się
Oceń

- Niestety nie wszyscy potraktowali na poważnie wszelkie alerty, pogodę jaka była w górach, co więcej ostrzeżenia ratownika żeby sobie odpuścić wyjście w góry – napisał na facebooku GOPR Bieszczady.
Ojciec z trójką dzieci, pomimo ostrzeżeń, wybrał się na bieszczadzkie szlaki

Źródło: GOPR Bieszczady/Facebook

W sobotę (2 grudnia) bieszczadzcy goprowcy przeprowadzili wielogodzinną akcję ratunkową na Połoninie Wetlińskiej. Pomocy potrzebował ojciec z trójką dzieci w wieku 10, 11 i 14 lat.

Ratownicy otrzymali zgłoszenie o godz. 16:20. Czwórka turystów przez trudne warunki pogodowe i terenowe straciła orientację i opadła z sił w drodze do Chatki Puchatka. Na Połoninie Wetlińskiej padał wówczas deszcz, wiał silny wiatr, a na szlaku leżała głęboka pokrywa śnieżna.

Poprzez aplikację Ratunek udało się ustalić dokładne położenie rodziny. Na miejsce zdarzenia wysłano 13 ratowników ze stacji ratunkowych w Ustrzykach Górnych, Cisnej oraz mieszkających w Wetlinie. Niekorzystne warunki pogodowe utrudniały zarówno dotarcie do turystów, jak i ich ewakuację.

Pierwsi ratownicy dotarli do turystów o godz. 17:30, gdzie na miejscu zabezpieczyli ich przed warunkami atmosferycznymi oraz oczekiwali na pozostałych ratowników. Kiedy wszyscy ratownicy byli już na miejscu, rozpoczęto ewakuację do dyżurki w schronie BdPN na Połoninie Wetlińskiej, gdzie poszkodowanych ogrzano i doprowadzono do stanu umożliwiającego dalszy transport. Poszkodowani zostali przewiezieni do Wetliny o północy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama