Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Tragiczny pożar w powiecie krośnieńskim. Nie żyje jedna osoba

Podziel się
Oceń

W poniedziałek (4 grudnia) po południu doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w Moderówce, w gminie Jedlicze. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu strażaków, ratownicy medyczni i policjanci.
Tragiczny pożar w powiecie krośnieńskim. Nie żyje jedna osoba

Źródło: KM PSP Krosno

Informację o płonącym budynku strażacy otrzymali przed godziną 15:30. Po dotarciu na miejsce, część drewnianego domu była już objęta ogniem. Strażacy weszli do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wewnątrz budynku strażacy znaleźli kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować.

źródło: KM PSP Krosno

Ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnych z powiatu krośnieńskiego KM PSP Krosno, JRG Krosno, OSP KSRG Jaszczew, OSP Moderówka, OSP Jedlicze-Męcinka oraz OSP Jedlicze. W działania zaangażowano także ratowników medycznych SPPR Krosno (podstacja Jedlicze), policjantów KP Jedlicze i KMP Krosno i prokuratora rejonowego w Krośnie. Na miejscu była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie: Naczelnik wydziału operacyjnego mł. bryg. Piotr Szydło oraz zastępca dowódcy JRG Krosno st. kpt. Mateusz Dębiec.

Zobacz fotorelację z akcji gaśniczej:

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Okoliczności tragedii będą wyjaśniane przez śledczych.

Strażacy apelują o ostrożność 

Od pierwszego października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 224 pożarów w domach i mieszkaniach. 5 osób zginęło, a 15 znalazło się w szpitalach z oparzeniami, bądź w wyniku zatrucia dymami pożarowymi. 

- Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów w domach i mieszkaniach jest nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem, nieprawidłowe rozpalanie ognia w urządzeniach grzewczych, nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze, nieszczelne przewody kominowe czy sadze zalegające w kominach – mówi brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RadekTreść komentarza: Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięliData dodania komentarza: 21.02.2024, 04:50Źródło komentarza: Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiemAutor komentarza: SomalTreść komentarza: Podoba mi sieData dodania komentarza: 20.02.2024, 20:48Źródło komentarza: Nowy system wyświetlaczy i komunikatów głosowych na stacji Rzeszów GłównyAutor komentarza: kacperB4Treść komentarza: Namalujcie/domalujcie wreszcie łacznik sciezki rowerowej na ul. Kopisto na przejsciu dla pieszych pomiedzy salon merca a milhall - chyba ze to ma byc miejsce do czerpania zysków z....Data dodania komentarza: 20.02.2024, 13:02Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: KrzychuTreść komentarza: Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...Data dodania komentarza: 18.02.2024, 14:33Źródło komentarza: Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osobyAutor komentarza: JanTreść komentarza: Usunie progi na ścieżkach przy wyjazdach z posesji!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 16.02.2024, 20:49Źródło komentarza: Rzeszowskie ścieżki rowerowe pod lupą. MZD rusza z inwentaryzacjąAutor komentarza: AldonaTreść komentarza: Dla mnnie catering to wybawienie bo nie mam czasu na gotowanie, pudełka zamawiam z Cud i Miód . Jedzenie jest smaczne, zdrowe i różnorodne wiec posiłki mi się nie przejadają.Data dodania komentarza: 16.02.2024, 13:18Źródło komentarza: Przetestuj catering dietetyczny w Rzeszowie i rozpocznij przygodę ze zdrowym odżywianiem
Reklama
Reklama
Reklama