Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Tragiczny pożar w powiecie krośnieńskim. Nie żyje jedna osoba

Podziel się
Oceń

W poniedziałek (4 grudnia) po południu doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego w Moderówce, w gminie Jedlicze. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu strażaków, ratownicy medyczni i policjanci.
Tragiczny pożar w powiecie krośnieńskim. Nie żyje jedna osoba

Źródło: KM PSP Krosno

Informację o płonącym budynku strażacy otrzymali przed godziną 15:30. Po dotarciu na miejsce, część drewnianego domu była już objęta ogniem. Strażacy weszli do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych. Wewnątrz budynku strażacy znaleźli kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować.

źródło: KM PSP Krosno

Ogień gasiło 6 zastępów straży pożarnych z powiatu krośnieńskiego KM PSP Krosno, JRG Krosno, OSP KSRG Jaszczew, OSP Moderówka, OSP Jedlicze-Męcinka oraz OSP Jedlicze. W działania zaangażowano także ratowników medycznych SPPR Krosno (podstacja Jedlicze), policjantów KP Jedlicze i KMP Krosno i prokuratora rejonowego w Krośnie. Na miejscu była również Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie: Naczelnik wydziału operacyjnego mł. bryg. Piotr Szydło oraz zastępca dowódcy JRG Krosno st. kpt. Mateusz Dębiec.

Zobacz fotorelację z akcji gaśniczej:

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Okoliczności tragedii będą wyjaśniane przez śledczych.

Strażacy apelują o ostrożność 

Od pierwszego października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 224 pożarów w domach i mieszkaniach. 5 osób zginęło, a 15 znalazło się w szpitalach z oparzeniami, bądź w wyniku zatrucia dymami pożarowymi. 

- Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów w domach i mieszkaniach jest nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem, nieprawidłowe rozpalanie ognia w urządzeniach grzewczych, nieprawidłowo działające urządzenia grzewcze, nieszczelne przewody kominowe czy sadze zalegające w kominach – mówi brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama