Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci oddali hołd zmarłym kolegom z Wrocławia [FOTO,WIDEO]

Podziel się
Oceń

Rzeszowscy policjanci oddali hołd zmarłym kolegom z Wrocławia: asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi. Funkcjonariusze zostali postrzeleni na służbie.
Rzeszowscy policjanci oddali hołd zmarłym kolegom z Wrocławia [FOTO,WIDEO]
Punktualnie o godz. 17 przed Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie policjanci oddali hołd zmarłym kolegom z Wrocławia.

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Dwóch policjantów z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zginęło w wyniku obrażeń odniesionych na służbie. Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak zostali postrzeleni przez 44-letniego mężczyznę, który nie reagował na polecenia policjantów.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Policjanci zostali wezwani do zgłoszenia o mężczyźnie, który krzyczał i wymachiwał niebezpiecznym przedmiotem. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna zaczął strzelać do nich z pistoletu. Mężczyźni zostali ciężko ranni i przewiezieni do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, obaj zmarli w poniedziałek. Asp. szt. Daniel Łuczyński miał 42 lata i 19 lat służby w policji, a asp. szt. Ireneusz Michalak miał 46 lat i 26 lat służby w policji. 

Obaj policjanci pozostawili pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski złożyli rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia.

Policjanci oddali hołd zmarłym kolegom

O godzinie 17:00 w całym kraju odbyły się ceremonie upamiętniające zmarłych policjantów. W Rzeszowie na placu przed Komendą Wojewódzką Policji odbyła się uroczysta zbiórka policjantów oraz strażaków. Przy dźwięku przejmujących syren policyjnych radiowozów i wozów strażackich funkcjonariusze i strażacy oddali hołd poległym kolegom. Zbiórce przewodniczył nad insp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, wspólnie ze swoimi zastępcami.

44-letni mężczyzna, który zastrzelił dwóch policjantów, został zatrzymany. Usłyszał zarzut zabójstwa dwóch funkcjonariuszy. Grozi mu dożywocie.

OBEJRZYJ ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO SPRZED BUDYNKU KWP W RZESZOWIE:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama