Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Do Hollywood i z powrotem: syn legendy kina odwiedzi Rzeszów

Podziel się
Oceń

Już 11 grudnia Rzeszów będzie gościł Tima Zinnemanna, syna słynnego reżysera filmowego, zdobywcy czterech Oscarów, Freda Zinnemanna.
Do Hollywood i z powrotem: syn legendy kina odwiedzi Rzeszów
Mural przedstawiający Freda Zinnemanna od 2018 roku zdobi budynek przy ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli 13

Autor: Adam Lampart/UM Rzeszów

Tim Zinnemann to filmowiec i fotograf, który od wielu lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem wielu filmów dokumentalnych, w tym o swoim ojcu.

Z tej okazji miasto organizuje wydarzenie „Fred Zinnemann: z Rzeszowa do Hollywood”, w ramach którego o 12:00 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Fredowi Zinnemannowi. Tablica zostanie umieszczona na kamienicy przy ul. Rynek 3 w Rzeszowie, gdzie znajdował się dom rodzinny reżysera.

Dodatkowo o godzinie 12:45, po uroczystym odsłonięciu tablicy, odbędzie się spotkanie z Timem Zinnemannem w kinie Zorza (ul. 3 Maja 28). Spotkaniu będzie towarzyszyła prezentacja autorki książki o Fredzie Zinnemannie, dr Grażyny Bochenek: Rzeszowskie korzenie twórcy „W samo południe”.

 

Wizyta Tima Zinnemanna w Rzeszowie to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla miasta. Jest to doskonała okazja do przypomnienia o dokonaniach jego ojca i uczczenia jego pamięci.

 Fred Zinnemann urodził się w Rzeszowie w 1907 roku, jednak całe życie mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Jego filmy, takie jak „W samo południe”, „Stąd do wieczności” czy „Oto jest głowa”, są uważane za klasykę kina światowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama