Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Budowa PCLA. Jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej

Podziel się
Oceń

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała powtórzenie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.
Budowa PCLA. Jest decyzja Krajowej Izby Odwoławczej
Wizualizacja Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.

Źródło: mat. inwestora

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) ogłosiła w czwartek (7.12.) orzeczenie w sprawie odwołania na czynność wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu pn.: Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Izba nakazała powtórzenie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty.

W związku z powyższym, Zamawiający, którym jest Miasto Rzeszów, został zobowiązany do unieważnienia czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz powtórzenia czynności zmierzających do wyboru najkorzystniejszej oferty. W praktyce oznacza to, iż Ratusz będzie musiał ponownie dokonać badania złożonych ofert, a jednocześnie chcąc zawrzeć umowę z wykonawcą, którego oferta okaże się najkorzystniejsza - zapewnić odpowiednie pokrycie finansowe.

Orzeczenie KIO jest konsekwencją odwołania złożonego przez jednego z wykonawców, który zarzucił miastu naruszenie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Wykonawca kwestionował przede wszystkim sposób oceny ofert pod względem ceny. KIO uznała, że zarzuty wykonawcy są zasadne. Izba stwierdziła, że zamawiający nieprawidłowo ocenił oferty pod względem ceny, ponieważ nie uwzględnił wszystkich elementów ceny, które miały wpływ na jej wysokość.

KIO nakazał Zamawiającemu powtórzenie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty. Izba wskazała, że Ratusz powinien ponownie ocenić oferty pod względem ceny, uwzględniając wszystkie elementy ceny, które mają wpływ na jej wysokość. 

Na orzeczenie Izby przysługuje skarga do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, w terminie do 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

W powtórzonym przetargu na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie zgłosiło się już sześć firm. Kwota najtańszej oferty opiewa na 163 mln zł. Kolejne trzy firmy zaproponowały 190 mln zł, a pozostałe dwie około 200 mln zł. Wykonawcę wybierano z sześciu ofert, a zwycięzcą przetargu okazała się sopocka firma Betonox Construction. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama