Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Stadion Miejski STAL pod presją. Ratusz musi wyłożyć kilka milionów złotych

Podziel się
Oceń

Do końca 2023 roku Stadion Miejski STAL w Rzeszowie musi przejść gruntowną modernizację, aby spełnić wymogi licencyjne dla rozgrywek Fortuna I Ligi i Ekstraklasy. W przeciwnym razie rzeszowskie drużyny będą musiały rozgrywać swoje mecze domowe w innym mieście.
Stadion Miejski STAL pod presją. Ratusz musi wyłożyć kilka milionów złotych
Stadion Miejski STAL w Rzeszowie musi przejść konieczną modernizację.

Źródło: Halo Rzeszów

Zgodnie z raportem spółki Ekstraklasa Live Park, odpowiedzialnej za transmisje telewizyjne meczów, konieczne są następujące prace: zabudowanie i zadaszone podesty na kamery, wyburzenie istniejącej wieży sędziowskiej i postawienie nowej, modernizacja zejść ewakuacyjnych z dolnej części trybuny w kierunku pola gry, modernizacja ogrodzenia sektora gości.

Więcej pisaliśmy w poniższym artykule: 

Szacunkowy koszt tych prac to kilka milionów złotych. - Musimy zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie na 2024 rok - mówił podczas listopadowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radny Mateusz Maciejczyk, który od początku monitoruje sytuację ze Stadionem Miejskim przy Hetmańskiej. - To zadanie jest priorytetowe dla miasta. Nie możemy pozwolić, aby rzeszowskie drużyny były zmuszone do rozgrywania meczów w innym mieście - apelował.

Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli już wniosek do budżetu miasta o zabezpieczenie środków na modernizację stadionu. - Liczymy, że Ratusz przychyli się do naszego wniosku - informował Marcin Deręgowski, szef klubu KO. - To inwestycja, która przyniesie korzyści nie tylko dla sportu, ale też dla całego miasta - uzupełniał.

Czy Ratusz wyłoży pieniądze na konieczny remont?

W ostatnich dniach, z inicjatywy radnego Mateusza Maciejczyka odbyło się spotkanie władz Rzeszowa, pracowników Wydziału Sportu i Rekreacji - zarządcy stadionu z przedstawicielami Stali Rzeszów S.A. (sekcja piłkarska) i Texom Stali Rzeszów (sekcja żużlowa). 

- Musimy na tym etapie udowodnić, że usuwanie niezgodności jest w trakcie. Trzeba też zadeklarować, że zostaną one usunięte jeszcze w trakcie trwania obecnego sezonu rozgrywkowego. Czasu nie wiele, ale wierzę, że się uda - mówi Wiesław Marczak ze Stali Rzeszów. 

- Miasto podjęło działania niezbędne do dostosowania stadionu, aby dobywały się na nim mecze Fortuna I Ligi PZPN i mecze żużlowe, abyśmy uzyskali niezbędne licencje - przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Rzeszowa. - Ustalono zakres niezbędnych prac. W kolejnym kroku wszystkie prace zostaną szczegółowo opisane przez Wydział Sportu i skierowane do Wydziału Inwestycji, celem zaplanowania w budżecie miasta i etapowo realizowane - zapewnia urzędniczka. 

W ocenie radnych Rzeszowa Mateusza Maciejczyka i Marcina Deręgowskiego z klubu Koalicji Obywatelskiej w budżecie miasta na 2024 r. muszą znaleźć się co najmniej dwa zadania. 

- Pierwsze obejmujące zabezpieczenie środków finansowych na opracowanie koncepcji rozbudowy i modernizacji Stadionu Miejskiego STAL zgodnie z wymogami stawianymi przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, Polski Związek Piłki Nożnej i realizatorów transmisji telewizyjnych (Canal +, Polsat, TVP) w kwocie około 200 tys. zł, uwzględniającej aktualne niezgodności pod kątem licencji klubowych sekcji piłkarskiej i żużlowej. To zadanie powinno być wprowadzone autopoprawką podczas grudniowej sesji budżetowej - mówi radny Maciejczyk. I dodaje, że "w przyszłym roku muszą znaleźć się środki na budowę wieży sędziowskiej, podestów pod kamery, modernizację ogrodzenia sektora gości i zapewnienie systemu dojścia kibiców na stadion". - Realizacja tego zadania remontowego powinna rozpocząć już maksymalnie w styczniu przyszłego roku - zauważa radny. 


Napisz komentarz
Komentarze
Stal 10.12.2023 13:44
Dziendobry może zmodernizujemy PZPN czego jeszcze mogą się czepiać aby zarobić pieniądze .Bledy Sędziów mimo baru jest ok

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama