Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Droga wojewódzka nr 993 zamknięta z powodu zasp śnieżnych

Podziel się
Oceń

Silny wiatr, który wieje na południu Podkarpacia, powoduje zawiewanie śniegu na drogi. W niedzielę rano drogowcy zdecydowali o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 993 na odcinku Folusz-Samoklęski. Pozostałe drogi w regionie są przejezdne, ale na wielu jazdę może utrudniać błoto pośniegowe.
  • Źródło: PAP/Nowy Żmigród24
Droga wojewódzka nr 993 zamknięta z powodu zasp śnieżnych
Z jednego z samochodów konieczna była ewakuacja dwóch kobiet.

Źródło: NowyŻmigród24

Droga wojewódzka nr 993 łącza Wolę Cieklińską z Duklą. Na odcinku od Folusza do Samoklęsk wieje silny wiatr, który nawiewając śnieg, tworzy zaspy utrudniające lub nawet uniemożliwiające jazdę. - Około godziny 7:30 do SKKP PSP w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o samochodach, które utknęły w zaspach na drodze. Powstały one w wyniku silnego wiatru halnego, który od kilku godzin utrzymywał się na tym terenie. Strażacy mimo podjętych działań nie byli w stanie uwolnić pojazdów z zasp, jak widać na fotografiach, są one spore i krajobraz niczym nie przypomina, aby w tym miejscu przebiegała jakakolwiek droga. Policjantom udało się uwolnić z pojazdu marki Audi dwie kobiety, które się nim poruszały - pisze portal Jasło112. 

- Powodem zamknięcia drogi są tworzące się zaspy i zawiewy śnieżne. Trwają prace nad przywróceniem przejezdności - zapewnili drogowcy.

Pozostałe drogi w regionie są przejezdne, ale na wielu leży błoto pośniegowe. Tak jest m.in. w północno-wschodniej części woj. podkarpackiego, w rejonie Lubaczowa i Jarosławia oraz w terenie górzystym, w okolicach Ustrzyk Dolnych, Rymanowa i Jasła. Tam jazdę miejscami może utrudniać, oprócz błota pośniegowego, także śliska nawierzchnia, pokryta zawianym śniegiem.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich apeluje do wszystkich użytkowników dróg o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drogach.

- Pamiętajmy, że silny wiatr może powodować gwałtowne zmiany warunków pogodowych, dlatego warto śledzić komunikaty drogowe i być przygotowanym na ewentualne utrudnienia  - podkreślają drogowcy.

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu lub mżawki, który może powodować oblodzenie i gołoledź.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama