Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszów wprowadza e-bilet na komunikację miejską MPK

Podziel się
Oceń

Rzeszów, stolica Podkarpacia, wprowadza nową formę biletu na przejazdy komunikacją miejską. E-bilet to rozwiązanie, które eliminuje potrzebę zakupu papierowego biletu. Zakupiony bilet można przypisać do aplikacji mobilnej lub karty płatniczej.
Rzeszów wprowadza e-bilet na komunikację miejską MPK

Źródło: mat. prasowe

- Zależy nam na tym, aby coraz więcej mieszkańców korzystało z komunikacji miejskiej, bo to oznacza mniej samochodów na ulicach i mniejszą emisję spalin - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. - W jednym autobusie może zmieścić się nawet 160 osób. Wszyscy oni jadą jednym pojazdem, zamiast kilkudziesięcioma samochodami. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że aby tak się działo, pasażer musi mieć możliwość łatwego, szybkiego i pewnego zakupu biletów. Dlatego wprowadzamy nową opcję zakupu biletów, czyli E-bilet - dodaje.

E-bilet jest dostępny w dwóch wersjach:

  • Wersja mobilna - bilet jest przypisany do aplikacji mobilnej "e-bilet". Aplikację można pobrać na smartfony z systemami Android i iOS.
  • Wersja kartowa - bilet jest kodowany na kartę płatniczą. Bilety kartowe można zakupić w biletomatach, a także w sklepie internetowym "e-bilet".

W sklepie internetowym dostępne są bilety krótkookresowe i miesięczne, imienne, od 5-dniowych do 180-dniowych. W aplikacji mobilnej dostępne są bilety czasowe: 60-minutowe jednoprzejazdowe, 90-minutowe, 24-godzinne, bilety krótkoterminowe, imienne 5-dniowe oraz okresowe od miesięcznych i 30-dniowych do 180-dniowych.

- E-bilet to bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem naszych pasażerów. Zaproponowaliśmy nowe opcje zakupu biletów – za pomocą strony www, w aplikacji mobilnej oraz w biletomacie poprzez kodowanie z pomocą karty płatniczej pasażera,
a także różne formy e-płatności. Wystarczy, że kupimy bilet i, w zależności od wybranej opcji, podczas kontroli, przyłożymy do czytnika kartę płatniczą (lub zegarek czy telefon) lub okażemy aplikację mobilną. Warto jednak dodać, że kontroler może także poprosić o okazanie dokumentu tożsamości. Co ważne, utrzymaliśmy wszystkie poprzednie formy zakupu biletów komunikacji miejskiej w Rzeszowie” – mówi Łukasz Mikołaj Dziągwa p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Komunikacji Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

- W Rzeszowie, mieście, które słynie z innowacji, wprowadziliśmy kolejne udogodnienie z zakresu smart city. E-bilet to wygodne rozwiązanie, które usprawnia korzystanie z komunikacji miejskiej, gdyż eliminuje potrzebę zakupu papierowego biletu - podkreśla Robert Kobylański, wiceprezes zarządu Asseco Data Systems, które wdrożyło rozwiązanie.

Dokonanie zakupu e-biletu w aplikacji mobilnej jest bardzo proste. Wystarczy wybrać interesujący nas bilet, podać dane osobowe oraz metodę płatności. Po dokonaniu płatności bilet jest automatycznie przypisany do aplikacji.

Bilet kartowy można zakupić w biletomatach lub w sklepie internetowym. W przypadku zakupu w biletomatach należy wybrać opcję "e-bilet" i podać numer karty płatniczej, na którą chcemy zakodować bilet. W przypadku zakupu w sklepie internetowym należy wybrać opcję "bilet kartowy" i podać numer karty płatniczej.

Aby skorzystać z e-biletu, należy go zbliżyć do czytnika biletów w pojeździe komunikacji miejskiej. Czytnik odczyta numer biletu i zweryfikuje jego ważność.

E-bilet to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju Rzeszowa jako miasta smart.

Jakie są korzyści z korzystania z e-biletu?

  • Eliminacja potrzeby zakupu papierowego biletu
  • Szybkość i łatwość zakupu biletu
  • Bezpieczeństwo transakcji
  • Wygoda korzystania z biletu
  • Możliwość przypisania biletu do aplikacji mobilnej lub karty płatniczej
  • Możliwość zakupu biletu dla innych osób

Napisz komentarz
Komentarze
Lokale 1995 14.12.2023 00:00
Od kilku lat korzystam ze SKYCASCH płace tak za bilety MPK oraz parkingi. Działa też w innych ch miastach. Polecam.

Informatyk 13.12.2023 17:50
A gdzie link do aplikacji? xD

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama