Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama rzeszów miasto sportu 2026

Weekend Cudów – ponad 17 tys. Polaków otrzyma Szlachetną Paczkę

Podziel się
Oceń

To już finał Szlachetnej Paczki – darczyńcy przynoszą paczki dla wybranych rodzin, a wolontariusze je dostarczają. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 1000 rodzin z województwa podkarpackiego i każda z nich otrzyma paczkę.
Weekend Cudów  – ponad 17 tys. Polaków otrzyma Szlachetną Paczkę

Autor: Natalia Toropiła/Halo Rzeszów

W sobotę (16 grudnia) magazyn był otwarty od godziny 8:00, a już około południa gromadził on blisko połowę wszystkich paczek z pomocą materialną. Potrzeby były różne, jednak darczyńcy starali się stanąć na wysokości zadania i zapewnić „swoim” rodzinom najistotniejsze rzeczy. 

- Chyba we wszystkich paczkach pojawia się żywność, czyli taka podstawowa potrzeba. Wiadomo, że produkty spożywcze teraz są drogie. No, ale tak jak tu nawet widać na magazynie, prawda? Są to przeróżne rzeczy: sprzęt AGD, jakieś łóżka, materace, pościel i nie tylko – mówiła nam Grażyna Hałabuda, która już czwartą edycję działa w Szlachetnej Paczce.

Obejrzyj fotorelację z finału Szlachetnej Paczki w Rzeszowie

W ramach projektu społecznego, jakim jest Szlachetna Paczka, rodziny będące w trudnej sytuacji otrzymują pomoc już od 23 lat. W tym roku nie było inaczej. Do akcji zgłosiło się 17013 Polaków, w tym 1063 mieszkańców Podkarpacia. 

- Tutaj na magazynie mamy, aż w sumie 3 rejony.  Z rejonu Rzeszów, Boguchwała, Świlcza mamy 34 rodziny. Z rejonu Rzeszów, Chmielnik, Tyczyn są 22 rodziny. Natomiast z rejonu Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski – 13 rodzin – wylicza wolontariuszka. – Według naszych statystyk, średnio 30 osób jest zaangażowanych w zrobienie jednej paczki, czyli właśnie w obdarowanie jednej rodziny – dodaje.

Zorganizowanie paczki bywa drogie, stąd też działanie w grupie.

- W ubiegłym roku wartość paczki to było jakieś 3 400 zł. W tym roku takie dane będziemy w stanie podać dopiero po wtorkowej konferencji – mówią zaangażowani w akcję Karolina i Michał – Kiedy darczyńcy przywożą te paczki, mówią nam, ile mniej więcej osób przygotowało tę paczkę i jaka jest jej szacowana wartość. Dopiero po Weekendzie Cudów będziemy to zbierać i wyciągać statystyki – dodają. 

Część paczek już trafiła do rodzin

Paczki są zbierane już od  piątku, a wyjeżdżają z magazynów do rodzin w sobotę i niedzielę, czyli przez cały Weekend Cudów.

Jeśli jednak ktoś jeszcze nie dostarczył przygotowanego dla wybranej rodziny pakunku, może to zrobić w niedzielę w godzinach 8:00-14:00 do małej sali gimnastycznej Politechniki Rzeszowskiej na ul. Poznańskiej 2.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: w MojżeszowieData dodania komentarza: 8.07.2025, 10:18Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: prorokTreść komentarza: Poczytaj historię miasta to sie dowiesz skąd tematy żydowskie w Rzeszowie. A jak Cię to nie interesuje to zajmij się historią swojej wsi bo może akurat Twój dziadek też ma korzenie żydowskieData dodania komentarza: 4.07.2025, 19:24Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: xxxTreść komentarza: Tragedia! Izrael morduje Palestynę a "pro żydowskie" pismaki jarają się literaturą państwa zbrodniarzy! Gdzie my jesteśmy?!Data dodania komentarza: 4.07.2025, 18:26Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięci K Autor komentarza: Krystian PropolaTreść komentarza: Dziękuję, że jest Pan naszym czytelnikiem i za Pańską uwagę. Niestety nie zostanie ona uwzględniona. Pozdrawiam serdecznie, na szczęście dziś już chłodniej :)Data dodania komentarza: 4.07.2025, 10:37Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: HenTreść komentarza: Wszedłem tu tylko po to, żeby napisać, że nikogo to nie interesuje, panie doktorze Propola. Proszę się zająć tematami miasta, a nie tematami żydowskimi. Pozdrowienia gorące, bo dziś 30 stopniData dodania komentarza: 3.07.2025, 09:53Źródło komentarza: „To jest nasze wspólne dziedzictwo”. Rozmowa z prof. Aliną Molisak o literaturze żydowskiej i pamięciAutor komentarza: lózakTreść komentarza: bo fachowcy z pisu nie wiedzieli co to jest. Oni się znają na węglu i wodzie świeconejData dodania komentarza: 30.06.2025, 19:41Źródło komentarza: PiS zrzekł się praw do cennych złóż na Grenlandii? Gawlik ujawnia i pyta
Reklama
Reklama
Reklama