Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

52-latek stracił 320 tys. złotych w wyniku oszustwa na kryptowaluty

Podziel się
Oceń

W czwartek (28.12.) na policję zgłosił się 52-letni mieszkaniec gminy Pruchnik. Mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie, w wyniku którego stracił 320 tys. złotych.
52-latek stracił 320 tys. złotych w wyniku oszustwa na kryptowaluty

Źródło: pixabay

Jak wynika z ustaleń policjantów, pokrzywdzony został namówiony do inwestowania w kryptowaluty przez pracowników firmy, która podawała się za profesjonalną firmę doradczą. Mężczyzna początkowo wpłacał niewielkie kwoty, ale wkrótce zaczął inwestować coraz więcej pieniędzy.

W trakcie jednej z rozmów telefonicznych, "doradca" firmy poprosił 52-latka o zainstalowanie aplikacji umożliwiającej zdalny podgląd jego urządzenia. Aplikacja, którą pobrał mężczyzna, okazała się być oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet. Dzięki temu, oszuści uzyskali dostęp do konta pokrzywdzonego w firmie świadczącej usługi finansowe.

Oszuści wykorzystali tę możliwość, aby wypłacić z konta mężczyzny wszystkie jego oszczędności. Mężczyzna, chcąc wypłacić zgromadzone środki, otrzymał od oszustów informację, że musi dokonać następnych wpłat, aby móc zrealizować wypłatę. W ten sposób, mężczyzna stracił w sumie 320 tys. złotych.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale czy giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Tylko zachowując czujność, możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

Jak ustrzec się przed oszustwem na kryptowaluty?

Oszustwa na kryptowaluty to coraz powszechniejsze zjawisko. Aby ustrzec się przed ich ofiarą, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Nigdy nie inwestuj pieniędzy w kryptowaluty na podstawie telefonicznych rozmów z osobami, których nie znasz.
  • Przed dokonaniem inwestycji, dokładnie sprawdź firmę, w której chcesz inwestować.
  • Nigdy nie instaluj na swoim urządzeniu oprogramowania, które zostało Ci przesłane przez osobę, której nie znasz.
  • Jeśli podejrzewasz, że możesz być ofiarą oszustwa, niezwłocznie skontaktuj się z policją.

Przykłady oszustw na kryptowaluty

Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od osób zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty. Do najczęstszych metod należą:

  • Inwestycje w nieistniejące kryptowaluty. Oszuści oferują inwestowanie w kryptowaluty, które nie istnieją lub są warte niewiele.
  • Inwestycje w kryptowaluty na platformach, które nie są wiarygodne. Oszuści tworzą fałszywe platformy inwestycyjne, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy od inwestorów.
  • Oszustwa z wykorzystaniem zdalnego dostępu. Oszuści nakłaniają inwestorów do zainstalowania na swoim urządzeniu oprogramowania umożliwiającego zdalny dostęp. Dzięki temu, oszuści mogą przejąć kontrolę nad urządzeniem i wypłacić z konta inwestora wszystkie jego oszczędności.

Jeśli podejrzewasz, że możesz być ofiarą oszustwa na kryptowaluty, niezwłocznie skontaktuj się z policją.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama