Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Podkarpaccy strażacy podsumowują 2023 rok. Wyjeżdżali blisko 25 tys. razy

Podziel się
Oceń

W 2023 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do blisko 25 tysięcy zdarzeń. To o blisko 20 proc. mniej niż w roku 2022. Wśród interwencji dominowały miejscowe zagrożenia, czyli interwencje niezwiązane z ogniem.
Podkarpaccy strażacy podsumowują 2023 rok. Wyjeżdżali blisko 25 tys. razy

Źródło: archiwum

Wśród interwencji związanych z ogniem strażacy najczęściej gasili pożary traw, nieużytków rolnych i obszarów leśnych. W 2023 roku odnotowano ponad 2000 takich pożarów. Główną przyczyną ich powstawania były podpalenia, nieostrożność w posługiwaniu się ogniem, czy wręcz bezmyślność lub lenistwo.

Ponadto strażacy gasili pożary w domach, mieszkaniach i zabudowaniach gospodarczych. W 2023 roku odnotowano ponad 2000 takich pożarów. Głównymi przyczynami ich powstawania były nieostrożność, nieprawidłowa obsługa urządzeń grzewczych lub niesprawne działające urządzenia grzewcze.

Miejscowe zagrożenia

Blisko 20 tysięcy interwencji, do których byli wzywani podkarpaccy strażacy, to tak zwane miejscowe zagrożenia. Wśród nich dominowały wypadki drogowe, poszukiwania osób zaginionych, usuwanie skutków burz, nawałnic i silnych opadów deszczu.

Strażacy działali również w zakresie ratownictwa chemicznego, ekologicznego i wysokościowego.

Alarmy fałszywe

Pomimo zmniejszonej liczby interwencji, strażacy w 2023 roku odnotowali ponad 1000 alarmów fałszywych. To nie tylko zgłoszenia wypadków i pożarów, ale także zgłoszenia innych zdarzeń, które nie wymagały interwencji służb ratunkowych.

Podkarpaccy strażacy w 2023 roku odnotowali o blisko 20 proc. mniej interwencji niż w roku 2022. Wśród interwencji dominowały miejscowe zagrożenia, czyli interwencje niezwiązane z ogniem.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama