Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Policjanci zatrzymali włamywacza do kościoła. Dzięki psu tropiącemu

Podziel się
Oceń

Przeworscy policjanci zatrzymali 26-latka, który włamał się do kościoła w miejscowości Ujezna. Mężczyzna ukradł 200 złotych oraz zniszczył figurki i obraz. Do sprawcy doprowadził funkcjonariuszy "Luks" - policyjny pies tropiący.
Policjanci zatrzymali włamywacza do kościoła. Dzięki psu tropiącemu
Zatrzymany 26-latek doprowadzony został do aresztu.

Źródło: KPP Przeworsk

W środę po godzinie 15, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kościoła w Ujeznej. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Sprawca wybił szyby w oknie, wszedł do środka, ukradł 200 złotych oraz zniszczył dwie figurki i obraz. Na szczęście, nie doszło do uszkodzenia figury Matki Boskiej.

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. "Luks" podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał sprawca. Okazało się, że za włamaniem do kościoła i kradzieżą pieniędzy stoi 26-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustali, że pod koniec grudnia 2023 roku, włamał się on do tego samego kościoła i ukradł 1000 zł.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

"Luks" znów pomógł policji

"Luks" to owczarek niemiecki, który pracuje w przeworskiej policji od 2018 roku. Jest specjalistą w tropieniu osób i przedmiotów. W swojej karierze pomógł już w schwytaniu wielu przestępców.

W tym przypadku "Luks" podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do domu sprawcy w zaledwie kilka minut. Dzięki jego umiejętnościom policjanci szybko i sprawnie zatrzymali włamywacza.

Włamanie do kościoła to poważne przestępstwo

Włamanie do kościoła to nie tylko kradzież mienia, ale także profanacja miejsca świętego. Sprawcy takich przestępstw grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o to, aby dbali o bezpieczeństwo swoich miejsc zamieszkania i pracy. Warto zamontować w nich alarmy lub kamery monitoringu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Haha 10.01.2024 15:53
To już trzeci raz jak włamał się do tego samgeo kościoła.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama