Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Orkiestra gra! Jakie atrakcje zawitają do Rzeszowa na 32. finale WOŚP?

Podziel się
Oceń

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem hasłem zbiórki jest „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Orkiestra gra! Jakie atrakcje zawitają do Rzeszowa na 32. finale WOŚP?

Źródło: WOŚP

Rzeszowski finał odbędzie się 28 stycznia na Rynku, a jego początek zaplanowano na godz. 14. W ramach tegorocznego podsumowania akcji na scenie wystąpią Billy Goats, Black Job, Bimbronauci, Pejdżer, Damian Ukeje oraz Kasia Popowska.

W tym roku w Rzeszowie działają trzy sztaby. Największy, z siedzibą w MDK, zgłosił 145 wolontariuszy. — Nasi wolontariusze będą krążyć po rzeszowskich ulicach — powiedziała redakcji Halo Rzeszów, Magdalena Sierżęga z MDK w Rzeszów. — Część z nich będzie ubrana w stroje ludowe — dodała. Specjalnie ubranych wolontariuszy będziemy mogli spotkać w Galerii Rzeszów oraz w Castoramie. 

Oprócz wolontariuszy MDK, pieniądze do puszek będą zbierać również wolontariusze ze sztabu przy Polskim Związku Kynologicznym, oddział w Rzeszowie oraz społeczność skupiona przy Szkole Podstawowej nr 25. 

W imprezie wezmą udział także:

  • Żużlowcy Texom Stal Rzeszów,
  • Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego,
  • Rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce,
  • Konna Straż Ochrony i Tradycji,
  • 21. Brygada Strzelców Podhalańskich,
  • Rzeszowski Klub Morsów Sopelek,
  • Steel Roses MC Rzeszów.

Rzeszowski finał WOŚP rozpocznie się o godzenie 14:00. Wtedy też spod siedziby Radia Rzeszów wyruszy korowód wolontariuszy. Natomiast na godz. 20:00 przewidziano tzw. światełko do nieba w wykonaniu Labareda Laser&Led Show. Organizatorzy zapewniają jednak, że to nie wszystkie atrakcje, które czekają na rzeszowian.

Spacery z puszką

Tego dnia na ulice polskich miejscowości wyjdą również wolontariusze z puszkami WOŚP-u. Będzie można ich spotkać m.in. w centrach handlowych, przed sklepami czy na ulicach.

A jak ich rozpoznać? Otóż wolontariusze powinni mieć ze sobą tematyczną puszkę, naklejki z czerwonymi sercami oraz towarzysza dla bezpieczeństwa u boku, a przede wszystkim specjalnie oznaczony identyfikator. Ten ostatni atrybut jest w stanie nam ostatecznie potwierdzić, czy faktycznie mamy do czynienia z wolontariuszem. Na identyfikatorze powinno znajdować się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza. Oprócz tego istotne są również numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka WOŚP oraz kod QR.

Wolontariuszka 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy/źródło: WOŚP

Kto i jak może pomóc?

Każdy może pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jest co najmniej kilka sposobów na wsparcie tej akcji, a wśród nich m.in.: 

  • Przekazanie pieniędzy do puszek (także tych wirtualnych – np. podczas zakupów internetowych we współpracujących sklepach) lub bezpośrednio na konto fundacji
  • Zakup dowolnego gadżetu z logo WOŚP czy udział w licznych aukcjach. 
  • Aukcje rzeszowskich wolontariuszy można zaleźć na stronie  https://allegro.pl/uzytkownik/PrzemekPodracki

Szczegóły na oficjalnej stronie WOŚP.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama