Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Kolbuszowa: 43-latek zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla

Podziel się
Oceń

Kolbuszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mężczyzny. Zatruł się tlenkiem węgla.
Kolbuszowa: 43-latek zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla

Źródło: archiwum

Mężczyzna stracił przytomność podczas kąpieli. Niestety pomimo długotrwałej reanimacji jego życia nie udało się uratować. W łazience stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.01.) około godz. 22.30 w jednym z mieszkań przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 43-letni mężczyzna poszedł do łazienki, aby wziąć kąpiel. Rodzina, zaniepokojona brakiem odgłosów, weszła do środka, gdzie znalazła nieprzytomnego 43-latka. Natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

Na miejsce przyjechały zespoły ratownictwa medycznego i straż pożarna. Po przybyciu na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili, że mężczyzna jest nieprzytomny i nie oddycha. Przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą kontynuowali strażacy. Niestety pomimo długotrwałych działań reanimacyjnych nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych.

Interweniujący na miejscu strażacy, po dokonaniu pomiarów stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w łazience. Stężenie to było tak duże, że mogło spowodować zatrucie mężczyzny.

Na miejscu pracowali kolbuszowscy policjanci i prokurator. Ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Przyczyny zatrucia tlenkiem węgla

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezwonny, który może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia. Jest on produktem spalania substancji organicznych w warunkach niedoboru tlenu. Do zatrucia tlenkiem węgla może dojść w wyniku:

 • nieszczelności w instalacjach gazowych lub grzewczych
 • używania przepalonych lub uszkodzonych urządzeń grzewczych
 • palenia w piecu lub kominku mokrym drewnem lub innymi materiałami
 • przebywania w zamkniętym pomieszczeniu z działającym silnikiem spalinowym

Objawy zatrucia tlenkiem węgla to:

 • bóle i zawroty głowy
 • nudności i wymioty
 • zmęczenie
 • senność
 • zaburzenia widzenia
 • zaburzenia mowy
 • utrata przytomności

W przypadku wystąpienia objawów zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie opuścić zagrożone pomieszczenie i wezwać służby ratunkowe.

Jak zapobiegać zatruciu tlenkiem węgla?

Aby zapobiec zatruciu tlenkiem węgla, należy przestrzegać następujących zasad:

 • regularnie kontrolować stan instalacji gazowej i grzewczej
 • używać tylko sprawnych urządzeń grzewczych
 • nie palić w piecu lub kominku mokrym drewnem lub innymi materiałami
 • nie przebywać w zamkniętym pomieszczeniu z działającym silnikiem spalinowym
 • zainstalować w domu czujnik tlenku węgla

Czujka tlenku węgla to urządzenie, które wykrywa obecność tego gazu w powietrzu. Czujka powinna być zainstalowana w pomieszczeniach, w których znajdują się źródła emisji tlenku węgla, czyli w kuchni, łazience, garażu lub kotłowni.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama