Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pożar domu na Matysówce. Dwuosobowa rodzina straciła cały dobytek

Podziel się
Oceń

Dwuosobowa straciła dach nad głową w wyniku czwartkowego pożaru domu na Matysówce w Rzeszowie. Straty oszacowano na ponad 400 tys. zł.
Pożar domu na Matysówce. Dwuosobowa rodzina straciła cały dobytek

Źródło: archiwum (zdj. ilustracyjne)

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (18.01.) tuż po godzinie 18:00 i wymagało zaangażowania trzech zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz dwóch zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z Matysówki i Zalesia. 

Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, cały dach domu był już ogarnięty płomieniami, co sprawiło, że sytuacja była bardzo niebezpieczna i wymagała błyskawicznej reakcji.

–  Przed naszym przybyciem, z budynku ewakuowano dwie starsze osoby: kobietę i mężczyznę. Pożar został opanowany po godzinie 19 – mówił naszej redakcji w czwartek wieczorem st. kpt. Marcin Chudzik ze Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Ewakuacja mieszkańców była możliwa dzięki szybkiej akcji pracowników zakładu energetycznego, którzy przyjechali na miejsce odciąć prąd, zanim strażacy rozpoczęli akcję gaszenia. Działania strażaków zakończyły się po godzinie 21.

– W wyniku pożaru doszczętnie zniszczony został cały dach oraz dwie nośne ściany budynku. Budynek praktycznie nie nadaje się do odbudowy. Wstępne szacunki strat wynoszą około 400 tysięcy złotych, jednak udało się uratować mienie o wartości 50 tysięcy złotych. Na chwilę obecną nie znamy przyczyn pożaru – przekazał st. kpt. Chudzik.

Dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru prowadzi policja, która ma za zadanie dokładnie zbadać okoliczności wybuchu ognia. 

ZOBACZ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama