Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wypadek w Woliczce. Krytyczny stan zdrowia pasażera i kierowcy audi

Podziel się
Oceń

Wciąż trwa walka o życie najbardziej poszkodowanych mężczyzn z piątkowego wypadku w Woliczce, gdzie autobus MKS zderzył się z audi.
Wypadek w Woliczce. Krytyczny stan zdrowia pasażera i kierowcy audi
Miejsce wypadku. Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii - link w treści artykułu.

Źródło: archiwum

Do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie trafiło dwóch mężczyzn, najbardziej poszkodowanych w piątkowym wypadku w Woliczce. To 19-letni kierowca audi i jego 22-letni pasażer. Ten został przetransportowany do placówki śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Ciężki stan zdrowia kierowcy audi i jednego z pasażerów

 - Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że samochodem osobowym podróżowały 3 osoby, z czego jedna osoba samodzielnie opuściła pojazd. Pozostałe dwie osoby były nieprzytomne, a kierowca miał zakleszczone nogi. Ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego oraz ewakuowali poszkodowanych w miejsce bezpieczne - przekazywała w piątek Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Już kilkadziesiąt minut po dotarciu poszkodowanych na rzeszowski Szpitalny Oddział Ratunkowy rozpoczęła się prawdziwa walka o ich życie. - Jeden z pacjentów przeszedł skomplikowaną operację. Ma wielonarządowe uszkodzenia ciała, na pewno konieczna będzie reoperacja - przekazał w poniedziałek Tomasz Warchoł, rzecznik KSW 2 2 Rzeszowie. - Drugi z młodych mężczyzn jest diagnozowany - dodał. Obaj poszkodowani w stanie bardzo ciężkim i w śpiączkach farmakologicznych przebywają na oddziale intensywnej opieki medycznej. 

Moment wypadku nagrała kamera monitoringu

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w piątek (19.01.) około godz. 10 na drodze krajowej nr 94 w Woliczce, w gminie Świlcza. Zderzyły się autobus kursowy MKS Rzeszów oraz samochód osobowy marki audi.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i przeprowadzili oględziny. Przesłuchali też świadków zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący autobusem, 42-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, skręcając w lewo w kierunku Trzciany, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z audi.

W wyniku zderzenia pojazdów rannych zostało sześć osób. Kierowca autobusu oraz dwoje pasażerów w wieku 64-lat i 74-lat, mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Do szpitala został też przewieziony kierowca audi - 19-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego i dwóch pasażerów: 22-letni mieszkaniec Strzyżowa oraz 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MIEJSCA WYPADKU: 

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi rzeszowska policja pod nadzorem prokuratury. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Dominik 22.01.2024 13:33
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama