Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Podkarpacie. 69 prób samobójczych i 5 zgonów wśród nieletnich w 2023 roku

Podziel się
Oceń

69 – tyle prób samobójczych zarejestrowała policja w ubiegłym roku w grupach wiekowych do 18 roku życia w województwie podkarpackim. Aż 5 z nich zakończyło się zgonem.
Podkarpacie. 69 prób samobójczych i 5 zgonów wśród nieletnich w 2023 roku

Źródło: pixabay

To dane pochodzące z artykułu "Zamachy samobójcze dzieci i młodzieży w 2023 roku" aktualizowanego na bieżąco, opublikowanego przez kampanię Miło Cię widzieć

4 stycznia 2024 r. zostały wysłane wnioski o udostępnienie informacji publicznej do wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz do Komendy Głównej Policji. Dane opracowane zostały na podstawie odpowiedzi instytucji do wyżej wymienionych pism. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie jako pierwsza udzieliła odpowiedzi zawierającej informacje.

 - Warto także dodać, że przygotowane zostały osobne statystyki dla Tarnobrzega - miasta, w którym powstaje kampania społeczna Miło Cię widzieć. Z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej wystąpiliśmy także do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniu 10.01.2024. Na terenie miasta Tarnobrzega, podjęto 2 zamachy samobójcze w grupach wiekowych do 18 roku życia. Na szczęście, żaden z nich nie zakończył się tragicznie - informuje Kacper Janczy z kampanii Miło Cię widzieć.

W minionym roku (z informacji pozyskanych dotychczas) podjętych zostało aż 1355 zamachów samobójczych w grupach wiekowych do 18 roku życia. Najwięcej – w województwie śląskim, bo aż 295. 

Aż 117 zamachów samobójczych (z informacji pozyskanych w 13 województwach) w grupach wiekowych do 18 roku życia zakończyło się zgonem. Najwięcej, bo aż 19 w województwie mazowieckim – w tym aż 7 w samej Warszawie. 

Nie zapominamy o lokalnych społecznościach!

Warto dodać, że (z informacji pozyskanych dotychczas) 52 zamachy samobójcze dokonały dzieci w grupie wiekowej 7-12 lat. Aż 6 z nich zakończyło się zgonem.

Szczegółowe statystyki oraz materiały informujące można odnaleźć tutaj.

Serce naszej kampanii znajduje się w Tarnobrzegu – z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej wystąpiliśmy także do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniu 10.01.2024. Na terenie miasta Tarnobrzega podjęto 2 zamachy samobójcze w grupach wiekowych do 18 roku życia. Na szczęście, żaden z nich nie zakończył się tragicznie.


Miło Cię widzieć to innowacyjna kampania społeczna, mająca na celu edukację na temat znaczenia zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów. Projekt powstaje we współpracy ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii czy edukacji, ale także z młodzieżowymi liderami, współpracującymi z organizacjami pozarządowymi, szkołami i społecznościami lokalnymi. Stawiamy na liczne działania edukacyjne, aby zbudować zdrowsze i bardziej empatyczne środowisko dla młodzieży.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama