Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Podkarpacie. 69 prób samobójczych i 5 zgonów wśród nieletnich w 2023 roku

Podziel się
Oceń

69 – tyle prób samobójczych zarejestrowała policja w ubiegłym roku w grupach wiekowych do 18 roku życia w województwie podkarpackim. Aż 5 z nich zakończyło się zgonem.
Podkarpacie. 69 prób samobójczych i 5 zgonów wśród nieletnich w 2023 roku

Źródło: pixabay

To dane pochodzące z artykułu "Zamachy samobójcze dzieci i młodzieży w 2023 roku" aktualizowanego na bieżąco, opublikowanego przez kampanię Miło Cię widzieć

4 stycznia 2024 r. zostały wysłane wnioski o udostępnienie informacji publicznej do wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz do Komendy Głównej Policji. Dane opracowane zostały na podstawie odpowiedzi instytucji do wyżej wymienionych pism. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie jako pierwsza udzieliła odpowiedzi zawierającej informacje.

 - Warto także dodać, że przygotowane zostały osobne statystyki dla Tarnobrzega - miasta, w którym powstaje kampania społeczna Miło Cię widzieć. Z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej wystąpiliśmy także do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniu 10.01.2024. Na terenie miasta Tarnobrzega, podjęto 2 zamachy samobójcze w grupach wiekowych do 18 roku życia. Na szczęście, żaden z nich nie zakończył się tragicznie - informuje Kacper Janczy z kampanii Miło Cię widzieć.

W minionym roku (z informacji pozyskanych dotychczas) podjętych zostało aż 1355 zamachów samobójczych w grupach wiekowych do 18 roku życia. Najwięcej – w województwie śląskim, bo aż 295. 

Aż 117 zamachów samobójczych (z informacji pozyskanych w 13 województwach) w grupach wiekowych do 18 roku życia zakończyło się zgonem. Najwięcej, bo aż 19 w województwie mazowieckim – w tym aż 7 w samej Warszawie. 

Nie zapominamy o lokalnych społecznościach!

Warto dodać, że (z informacji pozyskanych dotychczas) 52 zamachy samobójcze dokonały dzieci w grupie wiekowej 7-12 lat. Aż 6 z nich zakończyło się zgonem.

Szczegółowe statystyki oraz materiały informujące można odnaleźć tutaj.

Serce naszej kampanii znajduje się w Tarnobrzegu – z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej wystąpiliśmy także do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w dniu 10.01.2024. Na terenie miasta Tarnobrzega podjęto 2 zamachy samobójcze w grupach wiekowych do 18 roku życia. Na szczęście, żaden z nich nie zakończył się tragicznie.


Miło Cię widzieć to innowacyjna kampania społeczna, mająca na celu edukację na temat znaczenia zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów. Projekt powstaje we współpracy ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii czy edukacji, ale także z młodzieżowymi liderami, współpracującymi z organizacjami pozarządowymi, szkołami i społecznościami lokalnymi. Stawiamy na liczne działania edukacyjne, aby zbudować zdrowsze i bardziej empatyczne środowisko dla młodzieży.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama