Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Marznący deszcz powoduje utrudnienia na kolei na trasie z Sędziszowa do Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Marznący deszcz spowodował po nocy oblodzenie sieci trakcyjnej na szlakach między Sędziszowem a Rzeszowem na linii Kraków - Rzeszów.
Marznący deszcz powoduje utrudnienia na kolei na trasie z Sędziszowa do Rzeszowa

Źródło: archiwum

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały wstrzymanie ruchu pociągów.  - Na trasę skierowano pociąg sieciowy do odlodzenia trakcji oraz lokomotywę spalinową i elektryczną. Służby pracują nad jak najszybszym udrożnieniem szlaku i wznowieniem ruchu pociągów - przekazała Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

I tak pociąg Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej z Dębicy do Rzeszowa notuje ponad 140 minut opóźnienia. Podobnie jest z kursem z Rzeszowa do Tarnowa. Ten już na starcie ma ponad 130 minut opóźnienia. Na trasie Sędziszów Młp. - Rzeszów wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. Służby techniczne po odlodzeniu sieci trakcyjnej, tuż po godz. 9.00 wznowiły ruch pociągów po jednym torze między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem na trasie Kraków - Rzeszów. Cały czas pociągi sieciowe pracują przy odladzaniu sieci nad sąsiednim torem drugim.

Aktualizacja godzina 12.45

Przywracana rozkładowa organizacja ruchu pociągów między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem. Służby techniczne zakończyły odladzanie sieci trakcyjnej, spowodowane marznącym deszczem między Sędziszowem Małopolskim a Rzeszowem. O godz.12.40 udrożniono szlak i składy kursują już po obu torach. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów na trasie Kraków - Rzeszów

Bieżąca sytuacja na sieci kolejowej monitorowana jest przez specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, który natychmiast reaguje na wszelkie utrudnienia. 

Służby PLK SA na bieżąco monitorują sytuację pogodową. W ciągłej gotowości są drużyny szybkiego reagowania na usterki, pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. 

O zmianach w kursowaniu pociągów informują drużyny konduktorskie, komunikaty podawane są na stacjach i przystankach oraz na www.portalpasazera.pl


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama