Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

32. finał WOŚP już wystartował! Co czeka na uczestników akcji?

Podziel się
Oceń

Rzeszowski finał o godzinie 14 zainaugurował korowód z kładki imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rynek, gdzie obecnie trwa główne wydarzenie. Jak zapowiedziano, wspólny spacer z tego miejsca, stanie się integralną częścią corocznej gry z WOŚP.
32. finał WOŚP już wystartował! Co czeka na uczestników akcji?

Autor: Natalia Toropiła/Halo Rzeszów

W korowodzie wzięli udział m.in. wojewoda Teresa Kubas-Hul, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek czy zastępca prezydenta Jolanta Kaźmierczak.

ZOBACZ NASZE FOTORELACJE:

Jak co roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgromadziła wielu wolontariuszy. W niedzielne popołudnie (28 stycznia) uczestniczą w nim zarówno młodsi, jak i starsi. Są również ci wyszczekani, jak i ci rżący ze śmiechu. Pojawiły się także tak kultowe postacie jak Willy Wonka, świnka Peppa, minionki, Spiderman czy Elmo.

W sumie jest 220 wolontariuszy, z czego ponad połowa (a dokładnie 140) jest ze sztabu rzeszowskiego Młodzieżowego Domu Kultury. 46 ochotników do pomocy w tegorocznej akcji jest w sztabie Szkoły Podstawowej nr 25, natomiast pozostali działają w lokalnym oddziale Związku Kynologicznego. 

fot. Natalia Toropiła/Halo Rzeszów

Wolontariusze wyruszyli z puszkami w miasto o godz. 9:00. Przed godziną 16:00 w sztabie MDK zostało podliczone ok. 20 puszek, w  których zgromadzono łącznie 11 tysięcy złotych. Rekordowa puszka zawierała ok. 2000 zł.

W ubiegłym roku w Rzeszowie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ok. 264 tys. zł. Celem na ten rok jest zebranie jeszcze większej kwoty.

- To ogromna radość, że dzisiaj wspólnie możemy razem grać i świętować. Bardzo się cieszę, patrząc na państwa, widząc uśmiechnięte twarze. 32 lata temu niesamowity człowiek Jurek Owsiak zjednoczył wszystkich wokół bardzo ważnej i szlachetnej sprawy. Dzięki temu pomogliśmy i uratowaliśmy wspólnie – wszyscy ci, którzy przez 32 lata grali – wiele ludzkich istnień. Dlatego też bardzo się cieszę. Liczę na to, że wszyscy otworzymy swoje portfele, otworzymy gorące serca i pobijemy rekord. Liczę, że Miasto Rzeszów i Podkarpacie zbiorą rekordową kwotę podczas tego finału – mówiła Teresa Kubas-Hul.

Obejrzyj relację z otwarcia finału WOŚP:

W ramach tegorocznego podsumowania akcji na scenie wystąpią Billy Goats, Black Job, Bimbronauci, Pejdżer. Głównymi gwiazdami wieczoru są Damian Ukeje, który wystąpi o 19:00 oraz Kasia Popowska. Występ artystki rozpocznie się o 20:15 – tuż po Światełku do Nieba, który połączony będzie z laserowym show.

fot. Natalia Toropiła/Halo Rzeszów

W imprezie biorą udział także m.in. Rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich i Rzeszowski Klub Morsów Sopelek. Jednak to nie wszystkie atrakcje. O tym, co jeszcze czeka na uczestników wydarzenia, można przekonać się na rzeszowskim rynku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama