Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Szkółka piłkarska oraz klub sportowy Grunwald Budziwój partnerami Wisły Kraków

Podziel się
Oceń

W dniu 26 stycznia w trakcie konferencji Talent Pro w Krakowie przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków podpisali umowę trójstronną o partnerstwie z członkami zarządu Szkółki Piłkarskiej „Grunwald Budziwój” w Rzeszowie oraz Klubu Sportowego Grunwald Budziwój Rzeszów, na podstawie której wspomniane podmioty oficjalnie stały się partnerami krakowskiego klubu.
Szkółka piłkarska oraz klub sportowy Grunwald Budziwój partnerami Wisły Kraków

Źródło: Bruno Opoka

Dzięki nawiązanej współpracy, Szkółka Piłkarska Grunwald oraz Klub Grunwald Budziwój Rzeszów, będą mogły nie tylko oficjalnie określać się Partnerami Wisły Kraków, ale również czerpać wymierne korzyści, które pozwolą podnosić jakość i poziom szkolenia dzieci i młodzieży trenującej w Grunwaldzie.

 „Wiele sobie obiecujemy po tej współpracy, która jest nie tylko docenieniem wysiłków Zarządu w inicjowaniu działań podnoszących jakość szkolenia w naszej Szkółce, ale stanowi również ogromną szansę dla rozwoju sportowego młodych zawodników oraz kadry trenerskiej. Jest to z pewnością pewien rodzaj nobilitacji, ale również zobowiązanie i zachęta do dalszego rozwoju i budowy mocniejszych struktur. Liczymy także na wzmocnienie naszych argumentów w negocjacjach z władzami Rzeszowa i realne wsparcie inwestycji poprawiających jakość infrastruktury i bazy treningowej naszej Szkółki. Jaką pozycję i znaczenie na piłkarskiej mapie Polski ma Wisła, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Stąd też wywodzimy nadzieje dla obecnych i przyszłych zawodników trenujących w naszej Szkółce. W tym czasie przeszliśmy długą drogę od małej, osiedlowej i mocno amatorskiej grupki pasjonatów do ponad 330 trenujących, ambitnych dzieciaków, 16 drużyn dziecięco-młodzieżowych oraz ponad 20 trenerów i asystentów wspierających rozwój tej grupy. Mimo krótkiego okresu działania z naszej szkółki wywodzi się już 2 reprezentantów Polski U-17, którzy brali udział w ostatnich MŚ rozgrywanych w Indonezji: Mateusz Skoczylas (AC Milan) oraz Szymon Łyczko (Stal Rzeszów) to najlepsze przykłady, że w Grunwaldzie potrafimy pracować z dziećmi. Mamy nadzieję, że współpraca z tak renomowanym klubem jak Wisła przyniesie korzyści obu stronom i pozwoli zadebiutować w przyszłości naszym wychowankom w Ekstraklasie w barwach Białej Gwiazdy” – powiedział prezes  Szkółki Piłkarskiej „Grunwald Budziwój” w Rzeszowie, Przemysław Biskup.

Zgodnie z zawartą umową, Akademia Piłkarska Wisły Kraków ma również dążyć do wspierania i reagowania na potrzeby partnerów w zakresie podnoszenia jakości szkolenia dzieci oraz młodzieży trenujących w szkółce. Współpraca ta ma także dawać możliwość trenerom oraz działaczom do czerpania z potencjału, wiedzy i doświadczeń  krakowskiego klubu.

„Nasza współpraca z Wisłą będzie opierać się nie tylko na szkoleniu młodzieży, ale także trenerów. Szkoleniowcy pracujący u nas będą mogli brać udział w stażach, kursach, konferencjach organizowanych przez krakowską Wisłę. Jestem pewny, że ta współpraca przyniesie wiele dobrego – nasi szkoleniowcy będą mieć okazję oglądać treningi zespołów Białej Gwiazdy oraz podpatrywać metody pracy trenerów Białej Gwiazdy. Liczymy również na progres pod względem organizacyjnym, ale też sportowym. Zgodnie z dokumentem, wspólnie organizować będziemy turnieje, spotkania, a nasi najlepsi zawodnicy dołączać będą do programu Wisła Future. Zależy nam po prostu na pozyskaniu „know-how” Wisły, by nasi chłopcy stawali się jeszcze lepszymi zawodnikami, ale również ludźmi” - dodał wiceprezes i koordynator współpracy z Wisłą Kraków, Tomasz Poręba.

Akademia Piłkarska Wisły Kraków wspólnie z Grunwaldem planują już pierwsze przedsięwzięcia, które niedługo zostaną zrealizowane. W trakcie najbliższych tygodni zespoły ze wspomnianych klubów rozegrają mecze sparingowe, następnie przedstawiciele Wisły Kraków wezmą udział w Gali Sportowca organizowanej przez „Grunwald Budziwój Rzeszów”, a najlepsi gracze z Podkarpacia będą mieli okazję zaprezentować się w ramach programu Wisła Future.

Dodatkowo, we współpracy z Wisłą i wykorzystując jej potencjał marketingowy, Grunwald będzie organizował lokalne inicjatywy aktywizujące dzieci i młodzież do uprawiania piłki nożnej.

 - Wisła Kraków to jeden z największych klubów w Polsce i marka rozpoznawalna w całej Europie. Chcielibyśmy sportowo i organizacyjnie wyciągnąć z tej współpracy jak najwięcej. Jest to dla nas duże wyróżnienie i szansa, która mamy nadzieję, da duże możliwości głównie trenującym u nas zawodnikom z Budziwoja, Rzeszowa i okolicznych miejscowości – komentuje Prezes Klubu Sportowego Grunwald- Maciej Rusin.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama