Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Centrum Handlowe Respan
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Świetny rok dla lekkoatletów z Resovii Rzeszów! Klub podsumował osiągnięcia

Podziel się
Oceń

224 zawodników, 26 medali w kraju i organizacja Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18 w Rzeszowie. Tak CWKS Resovia Rzeszów - sekcja lekkiej atletyki zamknęła rok 2023. Trenerzy pochwalili też wynikami swoich podopiecznych, również w imprezach międzynarodowych.
Świetny rok dla lekkoatletów z Resovii Rzeszów! Klub podsumował osiągnięcia

Źródło: Daniel Tracz/CWKS Resovia Rzeszów

Rzeszowski sport to nie tylko piłka nożna, siatkówka czy żużel. To również świetnie prosperujący lekkoatleci z CWKS Resovia Rzeszów. W styczniu klub podsumował 2023 rok pod względem sukcesów swoich zawodników. Tych jest w tej chwili 224, a wśród nich aż osiem grup wiekowych: od U12 aż po Masters. 

Zawodnicy trenują pod okiem siedmiu trenerów: Janusza Mazura (sprint, płotki), Michała Tittingera (skok wzwyż), Piotra Kowala (biegi średnie i długie), Tomasza Smagalskiego (rzuty), Bogusława Dudy (chód sportowy, biegi średnie), Mirosława Wierzbickiego (skoki płaskie, sprint), Reny Majchrowicz (sprint, sprint przedłużony). Nie mniej istotni są trenerzy grup naborowych: Katarzyna Tittinger, Klaudia Kowalska, Marcin Wróbel, Grzegorz Złoto oraz Anna Łyczko.

Kilkadziesiąt medali w Polsce i za granicą dla Resovii

Łącznie zawodnikom sekcji lekkiej atletyki CWKS Resovii Rzeszów udało się w 2023 roku zdobyć aż 26 medali w mistrzostwach Polski. Siedem z nich to medale złote, sześć - srebrne i 13 - brązowe. Klub pochwalił się też osiągnięciami na imprezach zagranicznych. W Mistrzostwach Świata w Biegu 24h w Tajpej Anna Kapica uzyskała 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brąz w skoku wzwyż trafił z kolei do Wiktorii Miąso na Mistrzostwach Europy U23 w fińskim Espoo. Ta sama zawodniczka uzyskała jeszcze miejsce 9. w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Podczas tej imprezy srebro w biegu na 200 metrów udało się zdobyć Albertowi Komańskiemu. 

Rzeszowski klub ma również na koncie w 2023 roku organizację dużej ogólnopolskiej imprezy: PZLA Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18. W wydarzeniu wzięło udział aż 990 zawodników z 215 różnych klubów. Z samej „Resovii” wystartowało 19 reprezentantów.

Również w systemie sportu młodzieżowego „Resovia” wypada świetnie: 2023 rok klub zakończył z 1. miejscem w tabeli podkarpackich klubów lekkoatletycznych oraz 10. miejscem w tabeli ogólnopolskiej. Rzeszowscy zawodnicy okazali się lepsi m.in. od lekkoatletów z Opola, Krakowa czy Bydgoszczy. 

- Nasi lekkoatleci radzą sobie świetnie, dlatego jako miasto regularnie ich wspieramy. Nie poprzestajemy oczywiście tylko na doraźnym wsparciu. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki jest dla nas w tym momencie priorytetem i dołożymy wszelkich starań, by już niedługo „Resovia” miała jeszcze lepsze miejsce do treningów - zapewnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama