Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Policja zlikwidowała na Dworaka nielegalny bazar z podrobioną odzieżą

Podziel się
Oceń

Policjanci z komendy miejskiej w Rzeszowie zlikwidowali nielegalny bazar, na którym sprzedawana była podrobiona odzież. Handel prowadzony był na targowisku przy ul. Dworaka.
Policja zlikwidowała na Dworaka nielegalny bazar z podrobioną odzieżą
Na targowisku przy ulicy Dworaka w Rzeszowie policjanci zatrzymali obcokrajowca, handlującego podrobioną odzieżą.

Źródło: KMP Rzeszów

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 29 stycznia. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację o mężczyźnie, który na bazarze przy ul. Dworaka, najprawdopodobniej sprzedaje podrobioną odzież. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i od razu zauważyli stoisko z podejrzanymi towarami.

Sprzedawcą okazał się 31-letni obywatel Bułgarii. Mężczyzna oferował do sprzedaży koszulki, bluzy, czapki i kominy z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek, takich jak Adidas, Nike, Gucci czy Louis Vuitton. Ubrania były sprzedawane za bardzo niską cenę, co miało wzbudzać zainteresowanie klientów.

Policjanci zabezpieczyli 104 sztuki odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość towaru oszacowano na kwotę około 100 tys. złotych.

31-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci skontaktują się z przedstawicielami pokrzywdzonych producentów, od których przyjmą wnioski o ściganie. Oszacują również straty, powstałe w wyniku przestępczego procederu.

Policja apeluje o ostrożność

Policja przypomina, że kupując odzież z niepewnych źródeł, narażamy się na zakup podróbek. Ubrania takie mogą być wykonane z niskiej jakości materiałów, a także zawierać szkodliwe substancje. Ponadto, kupując podróbki, wspieramy przestępczość.

Aby uniknąć zakupu podróbek, warto kupować odzież w sprawdzonych sklepach. Przed zakupem należy dokładnie przyjrzeć się towarowi, a w szczególności znakom towarowym. Podróbki często mają niewłaściwe logo, źle wykonane nadruki lub błędy ortograficzne.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama