Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Kłusownik „wpadł w sidła”, a w konsekwencji – w ręce policji

Podziel się
Oceń

Policjanci z Radymna razem ze strażnikami leśnymi zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Laszki (pow. jarosłwski), który odpowie za kłusownictwo. Skala bezprawnie pozyskanych tusz i trofeów jeleni, byków, łań, saren, kozłów, kóz oraz dzików szokuje. Sprawca usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Kłusownik „wpadł w sidła”, a w konsekwencji – w ręce policji

Źródło: KPP Jarosław

Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna od października 2020 roku na terenie powiatu jarosławskiego, poruszając się samochodem osobowym, w pobliżu dróg, kłusował z bronią palną. Jego ofiarami padały zwierzęta łowne.

Kilka dni temu mężczyzna chciał „zutylizować” pozostałości po nielegalnie upolowanej zwierzynie. Niefortunnie dla niego, ugrzązł pojazdem na drodze polnej w miejscowości Wysocko, a na miejsce przyjechali mundurowi. 44-latek, którego zastali w pobliżu samochodu, zachowywał się nerwowo. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć, dlaczego jechał tą drogą, zanim ugrzązł w błocie.

fot. KPP Jarosław

Uwagę policjantów zwróciły zabrudzenia na tylnym zderzaku audi w kolorze brunatnym. Jak się okazało po otwarciu bagażnika, wewnątrz znajdowały się części martwej zwierzyny łownej. W pojeździe były także nóż, nabój myśliwski oraz łuski (również po nabojach myśliwskich). Funkcjonariusze zabezpieczyli truchło.

Wpadł z gigantycznym łupem

Wykonując dalsze czynności w tej sprawie, mundurowi przeszukali posesję mężczyzny. W budynkach gospodarczych zabezpieczyli siekierę i nóż, których używał do rozbierania skłusowanych tusz zwierząt. Funkcjonariusze odnaleźli również 3 łby z porożem jeleni byków, narogi, 90 sztuk spreparowanych parostków samców sarny oraz 12 sztuk spreparowanych wieńców jeleni byków, które wskazywały na to, że są pozyskane nielegalnie. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli także 169 sztuk amunicji oraz 4 jednostki broni, na które mężczyzna posiadał zezwolenie. Dodatkowo znaleźli sprzęt termowizyjny oraz tłumiki.

fot. KPP Jarosław

44-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzut kłusownictwa. Mężczyzna od października 2020 r. bezprawnie pozyskał 15 sztuk jeleni byków oraz 3 sztuki łań, saren kozłów w ilości 90 sztuk i 8 sztuk kóz, a także 3 sztuki dzika. 44-latek działał w Wysocku, Bobrówce, Laszkach, Miękiszu i Korzenicy oraz innych miejscowościach powiatu jarosławskiego.

Policja ustaliła także, że jeden ze skłusowanych dzików trafił do prywatnej chłodni, w przydomowej masarni, na terenie powiatu jarosławskiego. Zwierzę okazało się zarażone larwą włośnia. Dzik został zabezpieczony przy udziale powiatowego lekarza weterynarii do dalszych badań.

W sprawę zaangażowali się również myśliwi z miejscowego Koła Łowieckiego „Sokół” Jarosław.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama