Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Elektroniczny rozkład jazdy zamiast papierowego. ZTM Rzeszów zaczyna rewolucję

Podziel się
Oceń

ZTM w Rzeszowie wprowadza zmiany w zakresie publikacji rozkładów jazdy. Stopniowo wdrażane będą elektroniczne tabliczki w formie e-papieru. Pierwsze już pojawiły się w mieście.
Elektroniczny rozkład jazdy zamiast papierowego. ZTM Rzeszów zaczyna rewolucję
Takie innowacyjne, proekologiczne urządzenie umożliwiające zastąpienie tradycyjnych, drukowanych rozkładów testowane jest już na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08.

Źródło: ZTM Rzeszów

W dzisiejszych czasach, gdy technologia stale posuwa się naprzód, nieuniknione staje się wprowadzanie innowacji we wszystkich aspektach naszego życia. Również w transporcie publicznym, gdzie do tej pory korzystano z tradycyjnych, papierowych rozkładów jazdy, nadeszła era zmian. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie postanowił zainwestować w nowoczesne rozwiązania, zaczynając od wprowadzenia elektronicznych rozkładów jazdy w formie e-papieru.

Tradycyjne rozkłady jazdy, zwykle laminowane, znajdowały się we wiatach autobusowych, dostarczając podróżnym niezbędnych informacji o planie podróży. Jednakże ZTM podjął kroki w kierunku bardziej efektywnego, ekologicznego i nowoczesnego rozwiązania. Stopniowo, na przystankach pojawią się elektroniczne rozkłady jazdy, korzystające z technologii e-papieru.

Jednym z miejsc, gdzie nowa technologia jest już testowana, jest przystanek Piłsudskiego U. Marszałkowski 08. To tutaj pasażerowie mogą doświadczyć przyszłości transportu publicznego, gdzie zastąpienie tradycyjnych, drukowanych rozkładów staje się rzeczywistością. E-papier, czyli elektroniczny papier, umożliwia dynamiczne wyświetlanie informacji, podobne do tradycyjnego papieru, jednak zdecydowanie bardziej interaktywne i przyjazne dla środowiska.

Przejście na elektroniczne rozkłady jazdy niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze, eliminuje konieczność drukowania i laminowania tradycyjnych rozkładów, co przekłada się na znaczącą redukcję kosztów. Ponadto elektroniczne rozkłady pozwalają na błyskawiczne aktualizacje, co jest szczególnie istotne w przypadku zmian w rozkładzie jazdy, awarii czy wyjątkowych okoliczności.

Wprowadzenie e-papieru na przystankach to także krok w kierunku ochrony środowiska. Zmniejszenie zużycia papieru i laminatów przyczynia się do redukcji odpadów i wpisuje się w globalne wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Innowacyjne podejście ZTM do organizacji transportu publicznego poprzez wprowadzenie elektronicznych rozkładów jazdy jest nie tylko krokiem w stronę przyszłości, ale także przykładem dbałości o środowisko. Wprowadzenie tego nowoczesnego rozwiązania na przystanku Piłsudskiego U. Marszałkowski 08 to jedynie początek, a wkrótce mieszkańcy innych obszarów będą mieli okazję skorzystać z tego ekologicznego i efektywnego systemu informacji o transporcie publicznym.


Napisz komentarz
Komentarze
Wojciech Tymowicz 01.02.2024 11:30
Wszystko ładnie pięknie do czasu awarii zasilania. Wtedy nastanie ciemność i nikt nic nie będzie wiedział o której jest autobus. Poza tym to nie jestem pewny czy koszty utrzymania i prądu oraz zakupu takich tablic są tańsze od tych drukowanych. Czy ktoś zrobił porządną analizę czy tylko napisał taką reklamę, aby wprowadzać ludzi w błąd.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama