Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Specjalna jednostka policji wybuduje swoją siedzibę w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (CBZC) szykuje się do przełomowej inwestycji, której koszt szacowany jest na imponujące 42 134 882 zł. W Rzeszowie powstanie siedziba policji od cyberbezpieczeństwa.
Specjalna jednostka policji wybuduje swoją siedzibę w Rzeszowie
W Rzeszowie powstanie policja od cyberbezpieczeństwa.

Źródło: CBZC

Firmą, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę, jest Baudziedzic z Głogowa Młp, oceniając swoją ofertę na 28 677 231 zł. Firma Adamietz ze Strzelc Opolskich nie ustępuje, prosząc o 28 677 231 zł. Krakowski Texom oczekuje już 29 500 000 zł, Climamedic z Reguł postawiła swoją cenę na 31 596 021 zł, a Erbud International na 36 742 277 zł.

Koncepcja i program funkcjonalno-użytkowy przyszłego obiektu zostały już przygotowane przez firmę MW Technic. Nowa siedziba CBZC będzie mieścić się przy ul. Podkarpackiej, a cały proces inwestycji będzie realizowany w formule „zaprojektuj i wybuduj".

Budynek "tajne/poufne".

Budynek planowany jest na kilka kondygnacji, a na parterze znajdą się m.in. garaże na pojazdy służbowe, w tym jeden przeznaczony dla mobilnego laboratorium. Przed budynkiem powstanie strefa parkingowa dla interesantów i pracowników, a w strefie „zamkniętej zewnętrznej” znajdzie się parking służbowy z placem manewrowym.

Co do wewnętrznego układu przestrzennego, zdaje się, że przyszła siedziba CBZC będzie pełna pomieszczeń typu „tajne/poufne". W dokumentacji koncepcji mówi się o pokojach przesłuchań, salach ze ścianami multimedialnymi, pomieszczeniach wyposażonych w sprzęt informatyczny, pokojach do odpraw i koordynacji działań, a także specjalnych pomieszczeniach zabezpieczonych klatkami Faradaya. W planach znajduje się także rusznikarnia, wydziały wywiadu kryminalnego czy wydział informacji śledczej.

Dodatkowo powstanie nowy dojazd do ul. Podkarpackiej, chodniki, oświetlenie terenu oraz cała niezbędna infrastruktura techniczna, takie jak przyłącza czy oświetlenie. Cały projekt zakłada 26-miesięczny czas trwania, z nadzieją na rozpoczęcie prac pod koniec marca 2024 roku, co spotyka się z oczekiwaniami policji. Wszystko wskazuje na to, że nowa siedziba CBZC stanie się nie tylko symbolem bezpieczeństwa, ale także nowoczesności i funkcjonalności.

Policja od cyberbezpieczeństwa

Cyberprzestępczość stanowi jedno z największych i najbardziej rozwijających się zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju. Jest zjawiskiem narastającym i niebezpiecznym. Skuteczna walka z zagrożeniami płynącymi z sieci możliwa jest wyłącznie w warunkach, gdy organy ścigania nie ustępują cyberprzestępcom zarówno w technologii jak i w umiejętnościach.

Zwalczanie cyberprzestępczości powinno się opierać na ograniczaniu skutków jej wpływu na społeczeństwo oraz identyfikowaniu zagrożeń pochodzących z sieci. Głównym celem jest tworzenie bezpieczniejszej cyberprzestrzeni.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) jest jednostką organizacyjną policji służby zwalczania cyberprzestępczości. CBZC odpowiedzialne jest za realizację na obszarze całego kraju zadań w zakresie:

  1. rozpoznawania i zwalczania przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej oraz zapobiegania tym przestępstwom, a także wykrywania i ścigania sprawców tych przestępstw; 
  2. wspierania w niezbędnym zakresie jednostek organizacyjnych Policji w rozpoznawaniu, zapobieganiu i zwalczaniu tych przestępstw.

Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości kieruje Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, który podlega Komendantowi Głównemu Policji. 

Do służby w CBZC przyjmowane są przede wszystkim osoby z wiedzą i umiejętnościami z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Funkcjonariusze CBZC mogą prowadzić działania operacyjno-rozpoznawcze oraz dochodzeniowo-śledcze na zasadach wynikających z ustawy o Policji. 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama