Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe

Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zlikwidowali nielegalną bimbrownie na terenie powiatu rzeszowskiego.
Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
W lokalu zabezpieczono aparaturę do "pędzenia bimbru".

Źródło: KAS

W wyniku akcji zabezpieczono blisko 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, aparaturę do jego produkcji oraz gotówkę w wysokości ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro. Funkcjonariusze KAS ustalili, że w miejscu tym dochodzi do wytwarzania bimbru bez wymaganego zezwolenia.

Podczas przeszukania domu i innych obiektów na posesji, funkcjonariusze ujawnili blisko 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono również aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji, w tym: fermentatory, kolumny destylacyjne, pojemniki, butelki. Jak mówi nasze źródło, bimbrownia była zlokalizowana na terenie gminy Dynów.

Dodatkowo, podczas działań zabezpieczono gotówkę w wysokości ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro.

Przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu analizy wykazały, że zabezpieczony płyn zawierał alkohol etylowy oraz substancje stosowane jako konserwanty lub składniki barwników. fot. KAS

Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłoby budżet państwa na straty ponad 30 tys. złotych z tytułu podatku akcyzowego.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Zatrzymanym osobom grożą surowe kary, w tym wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze
Koneseria 10.05.2024 23:18
Szkoda człowieka. Uczciwe pracował i porządną firmę zamknęli.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama