Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zlikwidowali nielegalną bimbrownie na terenie powiatu rzeszowskiego.
Nielegalna bimbrownia w Dynowie k. Rzeszowa. Blisko tysiąc litrów alkoholu w rękach KAS!
W lokalu zabezpieczono aparaturę do "pędzenia bimbru".

Źródło: KAS

W wyniku akcji zabezpieczono blisko 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, aparaturę do jego produkcji oraz gotówkę w wysokości ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro. Funkcjonariusze KAS ustalili, że w miejscu tym dochodzi do wytwarzania bimbru bez wymaganego zezwolenia.

Podczas przeszukania domu i innych obiektów na posesji, funkcjonariusze ujawnili blisko 1000 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono również aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji, w tym: fermentatory, kolumny destylacyjne, pojemniki, butelki. Jak mówi nasze źródło, bimbrownia była zlokalizowana na terenie gminy Dynów.

Dodatkowo, podczas działań zabezpieczono gotówkę w wysokości ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro.

Przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu analizy wykazały, że zabezpieczony płyn zawierał alkohol etylowy oraz substancje stosowane jako konserwanty lub składniki barwników. fot. KAS

Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłoby budżet państwa na straty ponad 30 tys. złotych z tytułu podatku akcyzowego.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Zatrzymanym osobom grożą surowe kary, w tym wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama