Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Stadion Miejski STAL. Dokonano tymczasowej poprawy ogrodzenia. Zobaczcie jak...

Podziel się
Oceń

W ostatnich dniach Rzeszów stał się świadkiem gorącej debaty na temat modernizacji Stadionu Miejskiego STAL, przy Hetmańskiej 69. Radni Koalicji Obywatelskiej apelują o przyspieszenie prac, z uwagi na terminy narzucane przez PZPN i Główną Komisję Sportu Żużlowego. Miasto podjęło pierwsze kroki - zdaniem wielu prowizoryczne- zapewniając, że wkrótce przedstawi harmonogram dalszych prac.
Stadion Miejski STAL. Dokonano tymczasowej poprawy ogrodzenia. Zobaczcie jak...
Tak wygląda "zmodernizowane" ogrodzenie trybuny zachodniej Stadionu Miejskiego STAL.

Źródło: Halo Rzeszów

Podczas ostatniej (styczniowej) sesji Rady Miasta Rzeszowa radni, po burzliwej dyskusji, przeznaczyli kwotę 200 tys. zł na pilne naprawy i przygotowanie koncepcji modernizacji Stadionu Miejskiego STAL. Marcin Deręgowski, szef klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta, zauważył wówczas, że temat modernizacji stadionu był bagatelizowany przez długi czas, a raportu z audytu można spodziewać się dopiero za trzy miesiące. Radny obawiał się, że przetarg na modernizację może zostać ogłoszony zbyt późno, gdyż już w marcu stadion mają wizytować komisje licencyjne. Jest także zaniepokojony perspektywą, że drużyna Stali Rzeszów będzie musiała rozgrywać swoje mecze w innym miejscu. 

Konrad Fijołek: modernizujmy bez prowizorki

 - Spróbujmy zrobić coś, co nie będzie prowizorką - mówił wówczas Konrad Fijołek, nawiązując do wcześniejszych, jego zdaniem chaotycznych inwestycji na stadionie. - Audyt pozwoli nam znaleźć rozwiązania, które pozwolą na domknięcie konstrukcji stadionu - dodawał. 

Według raportu spółki Ekstraklasa Live Park, odpowiedzialnej za transmisje telewizyjne meczów, konieczne są poważne prace na stadionie. Zabudowanie i zadaszenie podestów na kamery, wyburzenie wieży sędziowskiej, modernizacja zejść ewakuacyjnych oraz ogrodzenia sektora gości, to jedynie niektóre z zadań, które miasto musi podjąć. PZPN wymagał także zwiększenia wysokości ogrodzenia trybuny zachodniej, żeby zwiększyć bezpieczeństwo zawodników, kadry piłkarskiej czy sędziów, podczas rozgrywających się meczów.

Z informacji otrzymanych od Czytelników dowiedzieliśmy się, że w zeszłym tygodniu odbyły się już pierwsze prace modernizacyjne. Do istniejącego ogrodzenia przyspawano mniejsze przęsła. I choć wydawać by się mogło, że to krok do przodu, zachodzi obawa czy nie jest to tylko prowizorką. Wszak, sam prezydent Fijołek, zapewniał, że ma jej nie być... 

Zresztą możecie to sami ocenić na naszych zdjęciach:

Ratusz: "Nie "prowizorka" a "tymczasowe rozwiązanie"

Zapytaliśmy zatem rzeczniczkę prezydenta Rzeszowa, m.in. czy zastosowanie rozwiązanie, to stały element modernizacji stadionu. - Według informacji przekazanych przez Wydział Sportu, w związku z pracami nad koncepcją rozbudowy trybuny zachodniej, pod kątem regulaminów rozgrywek piłkarskich oraz żużlowych, zastosowaliśmy tymczasowe rozwiązanie (a nie "prowizorkę"), związane z podwyższeniem ogrodzenia w sektorze gości - przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, zapewniając jednocześnie, że tak zmodernizowane ogrodzenie spełnia wymogi PZPN. 

Miasto stoi więc przed wyzwaniem dostosowania stadionu do wymogów ligowych w krótkim czasie, z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu zarówno dla kibiców, jak i zawodników. 

Radny Mateusz Maciejczyk: Rzeszowianie zasługują na sport na wysokim poziomie

Kiedy ruszy większa modernizacja? - Całościowy harmonogram prac na stadionie został przekazany prezydentowi. Po ustaleniach organizacyjnych będzie przedstawiony publicznie - przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Rzeszowa. 

 - Powinniśmy już wdrażać harmonogram prac na stadionie, jak też posiadać koncepcję modernizacji, remontu i rozbudowy stadionu. To wszystko powinno być zgodne z wymogami stawianymi przez PZPN i GKSŻ, a także telewizje, które transmitują wydarzenia - apeluje Mateusz Maciejczyk, radny Koalicji Obywatelskiej. - Na ostatniej sesji zwróciłem się również do prezydenta i służb, żeby w tych pracach uwzględnili udział przedstawicieli przede wszystkim sekcji piłkarskiej klubu Stal Rzeszów oraz sekcji żużlowej Texom Stal Rzeszów, ponieważ te kluby są na bieżąco z tematyką i osobami odpowiedzialnymi za audyt z ramienia PZPN i GKSŻ, a, mają oni wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną - tłumaczy Maciejczyk.

Mateusz Maciejczyk zauważa, że "wszyscy musimy patrzeć w przyszłość". - W zeszłym roku Stal Rzeszów rozegrała spotkanie w barażach o grę w Ekstraklasie. Czas nas goni, bo przecież audyt jest zrealizowany, a kolejna wizytacja, chociażby przez pracowników PZPN wypada na termin 15 marca – 15 kwietnia. Rzeszowianie zasługują na to, by w naszym mieście sport był na wysokim poziomie, tak samo zasługują na stadion przy Hetmańskiej, który będzie wizytówką naszego miasta, a nie powodem do wstydu. Rzeszów jako stolica województwa podkarpackiego musi posiadać sportową infrastrukturę na europejskim poziomie, bo przecież z naszego miasta nasze akademie piłkarskie rozgrywają turnieje, w których biorą udział takie drużyny jak Spartą Praga, Borussia Dortmund, Legia, Dynamo Kijów czy inne. Warto byłoby takie turnieje organizować właśnie w naszym mieście, ale do tego potrzebujemy infrastruktury i zaplecza - mówi radny. 

Czas pokaże, czy uda się sprostać postawionym wyzwaniom i przywrócić stadion do pełnej świetności. Swoje obawy wyrazili też w liście do prezydenta kibice, członkowie Stowarzyszenia Kibiców Stali Rzeszów - "Rzeszowska Elita", pisząc: "Z niepokojem obserwujemy ostatnie medialne informacje o problemach związanych z zabezpieczeniem przez Radę Miasta Rzeszowa i Ratusz kwoty niezbędnej do przeprowadzenia remontu stadionu Stali i doprowadzenia go do zgodności z wymaganiami stawianymi przez: Fortuna 1 Ligi oraz PKO Ekstraklasy. Niezgodności są znane Miastu od początku rundy jesiennej sezonu 2023/2024 dlatego nie rozumiemy, dlaczego niezbędna kwota nie została zabezpieczona w budżecie na rok 2023, a tym bardziej nie ma jej ujętej w nowym budżecie na rok 2024"  - przekazali kibice.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ferenc 09.02.2024 11:03
Ja bym tam widział galerie i dużo ludzi by przyszło.

katani 08.02.2024 16:24
Ta kargul podejć do plota tak jak ja podchodzę

katani 08.02.2024 16:23
kargul podejć do płota tak jak ja podchodzę

idefons 07.02.2024 21:53
jaki gospodasz taki stadion

antyfijo 07.02.2024 15:43
Skandal i prowizorka. Szkoda ze trytytkami nie ZROBILI !!!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama