Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pozimowe łatanie dziur w Rzeszowie. Prace za 2,6 mln zł

Podziel się
Oceń

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ruszył z naprawami dróg. Prace wykonuje firma Eurovia, a kosztować będą 2,6 miliona złotych.
Pozimowe łatanie dziur w Rzeszowie. Prace za 2,6 mln zł

Źródło: Marcin Piecyk/UM Rzeszowa

Zima w Polsce, zwłaszcza w miastach, zawsze stawia przed lokalnymi samorządami wyzwania związane z utrzymaniem dróg. W tym kontekście Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie podjął śmiałą inicjatywę, ruszając z intensywnymi pracami naprawczymi na miejskich trasach. Konkretnie chodzi o łatanie dziur, które powstają w asfalcie pod wpływem ekstremalnych warunków zimowych.

Choć do oficjalnej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to pogoda sprzyja już rozpoczęciu prac naprawczych. W ostatni wtorek zespół robotników skoncentrował się na kluczowych arteriach komunikacyjnych, takich jak ulice Dąbrowskiego, Powstańców Warszawy czy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Dziś natomiast naprawy obejmowały obszary ulic Grodzisko, Siemieńskiego oraz Obrońców Poczty Gdańskiej.

Za realizację zadania odpowiedzialna jest firma Eurovia, która skoncentrowała swoje wysiłki na wykorzystaniu 56 ton mieszanki mineralno-asfaltowej do dotychczasowych napraw. To zaledwie początek, ponieważ prace będą kontynuowane do momentu pełnej regeneracji wszystkich zidentyfikowanych ubytków w nawierzchni drogowej.

Kosztowna operacja naprawy dróg pochłonie ponad 2,6 mln zł, co jest wyrazem determinacji władz miasta Rzeszowa w utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu podróżowania dla mieszkańców. Umowa z firmą Eurovia jest planowana do zakończenia w czerwcu, co oznacza, że do tego czasu drogowcy zakończą wszystkie prace związane z renowacją nawierzchni.

Warto podkreślić, że inwestycje w infrastrukturę drogową są kluczowe dla funkcjonowania każdego miasta. Poprawa jakości dróg nie tylko wpływa na bezpieczeństwo ruchu, ale także podnosi atrakcyjność miasta dla mieszkańców oraz potencjalnych inwestorów. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie podejmuje zdecydowane kroki, aby zapewnić, że rzeszowianie będą mogli cieszyć się bezpiecznymi i komfortowymi podróżami po miejskich trasach, niezależnie od pory roku.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama