Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Wojsko wyjedzie na drogi! Zachowajcie ostrożność i nie róbcie zdjęć!

Podziel się
Oceń

Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) do końca maja na drogach niemal całego kraju będzie się odbywał wzmożony ruch pojazdów wojskowych w związku z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.
Wojsko wyjedzie na drogi! Zachowajcie ostrożność i nie róbcie zdjęć!

Źródło: Wojsko Polskie

Pojazdy te będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przejazdy kolumn będą także wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do koordynacji działań transgranicznych, przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i płynności ruchu, ruch pojazdów wojskowych będzie ściśle koordynowany, a kolumny będą eskortowane przez Żandarmerię Wojskową, pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Dodatkowo przeprowadzono dokładne uzgodnienia z właściwymi władzami, w tym także lokalnymi.

Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i niewjeżdżaniu pomiędzy jadące w kolumnie pojazdy wojskowe.

Wojskowi zwracają się też z apelem o niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk, ich lokalizację, daty i godziny przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Zabieg ten ma na celu ochronę danych, ponieważ każda nieprzemyślana publikacja zdjęć strategicznych obiektów wojskowych instalacji czy urządzeń może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności kraju.

Serię ćwiczeń wojskowych, pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24), w pierwszej połowie 2024 roku przeprowadzi NATO. Polska jest jednym z państw-gospodarzy ćwiczeń i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem ćwiczeń STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca. Ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko żadnemu państwu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EdekTreść komentarza: Kierowca ambulansu się popisał ... Bez komentarzaData dodania komentarza: 15.07.2024, 22:12Źródło komentarza: Zderzenie bmw i dacii na S19 w Jasionce. W wypadku ucierpiały dzieci! [WIDEO]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Passat i wszystko jasne !Data dodania komentarza: 15.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Koszmarny wypadek na Podkarpaciu! Podczas dachowania dwie osoby wypadły z pojazdu. Niestety nie żyjąAutor komentarza: MieszczuchTreść komentarza: Tak to jest jak do miasta przyjeżdża wieś !Data dodania komentarza: 15.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Dwie osoby ranne w wypadku na ulicy Hetmańskiej w RzeszowieAutor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: No wszystko wiadomo. Dwa orły 22,26 lat. Jeden z nich musiał zapier..... brak wyobrażniData dodania komentarza: 15.07.2024, 10:45Źródło komentarza: Dwie osoby ranne w wypadku na ulicy Hetmańskiej w RzeszowieAutor komentarza: StalowyTreść komentarza: Prawda i tylko prawda nas wyzwoli! Ukraińcy precz z Polski!Data dodania komentarza: 13.07.2024, 17:12Źródło komentarza: W Stalowej Woli pokażą inscenizację Rzezi Wołyńskiej. Wydarzenie budzi kontrowersjeAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama