Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Wojsko wyjedzie na drogi! Zachowajcie ostrożność i nie róbcie zdjęć!

Podziel się
Oceń

Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) do końca maja na drogach niemal całego kraju będzie się odbywał wzmożony ruch pojazdów wojskowych w związku z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.
Wojsko wyjedzie na drogi! Zachowajcie ostrożność i nie róbcie zdjęć!

Źródło: Wojsko Polskie

Pojazdy te będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przejazdy kolumn będą także wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do koordynacji działań transgranicznych, przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i płynności ruchu, ruch pojazdów wojskowych będzie ściśle koordynowany, a kolumny będą eskortowane przez Żandarmerię Wojskową, pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Dodatkowo przeprowadzono dokładne uzgodnienia z właściwymi władzami, w tym także lokalnymi.

Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i niewjeżdżaniu pomiędzy jadące w kolumnie pojazdy wojskowe.

Wojskowi zwracają się też z apelem o niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk, ich lokalizację, daty i godziny przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Zabieg ten ma na celu ochronę danych, ponieważ każda nieprzemyślana publikacja zdjęć strategicznych obiektów wojskowych instalacji czy urządzeń może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności kraju.

Serię ćwiczeń wojskowych, pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24), w pierwszej połowie 2024 roku przeprowadzi NATO. Polska jest jednym z państw-gospodarzy ćwiczeń i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem ćwiczeń STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca. Ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 mają charakter defensywny i nie są skierowane przeciwko żadnemu państwu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama