Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Cieszanów Rock Festiwal 2024
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Podziel się
Oceń

W ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali imponującą liczbę 27 448 kierujących. Wyniki tych kontroli przerażają - 56 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych, zatrzymując ich dalszą jazdę i potencjalnie zapobiegając tragediom na drodze.
Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Źródło: KWP Rzeszów

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet groźby kary pozbawienia wolności, wciąż istnieje grupa osób, które zlekceważywszy konsekwencje, decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podkarpaccy policjanci przeprowadzili przez trzy dni intensywne działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg regionu.

Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale także zjawisko, które może mieć tragiczne konsekwencje. Jednak równie niebezpieczne jest nieświadome prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Często zdarza się, że osoba spożywająca alkohol poprzedniego dnia uważa, że organizm już go wyeliminował, co stanowi złudzenie.

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego nie pozostawili miejsca dla takiego ryzyka. Od piątku do niedzieli, patrole reagowały na każde zachowanie niezgodne z prawem. Rutynowe kontrole trzeźwości, a także punkty kontrolne we wszystkich powiatach województwa miały na celu eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg.

Wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, policjanci przeprowadzili skrupulatne kontrole. Wyniki były jednoznaczne - 36 z zatrzymanych kierowców miało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, co skutkuje zarzutem przestępstwa. Pozostałe 20 osób odpowie za wykroczenie.

Tylko w samym Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim mundurowi skontrolowali trzeźwość 3585 kierowców. 13 spośród kontrolowanych usiadło za kierownicą po alkoholu. 9 z nich odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Niechlubny rekordzista

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 52-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. Do jego zatrzymania doszło, w sobotę przed godz. 23 w Jasionce. O tej sytuacji dyżurnego miejskiego powiadomił świadek, który miał podejrzenie, że kierowca pojazdu renault, może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia się potwierdziły.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u 52-latka ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna  za swoje zachowanie odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Motto "Piłeś - nie jedź!" powinno być wypisane w myślach każdego kierowcy. To proste, ale życiodajne przypomnienie, które może uratować życie. Jeśli zauważysz, że nietrzeźwa osoba chce wsiąść za kierownicę, nie wahaj się reagować. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronisz nie tylko jego życie, ale również te osoby, które mogą napotkać na swojej drodze. Walka o bezpieczeństwo na drogach to wspólna odpowiedzialność społeczeństwa, a policja na Podkarpaciu stanowi silny sojusznik w tej batalii.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: policjantTreść komentarza: Tak mu dobrze było w życiu że postanowił je zakończyć. Kolejna smutna statystyka o których mało się pisze i mówi bo olbrzymi problem. Upolitycznione media w tym kraju nie ruszają takich tematów, przecież to Uśmiechnięta Polska Tuska i jego bandy !!!Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:49Źródło komentarza: Rzeszów. Dramat na torach. Mężczyzna rzucił się pod pociągAutor komentarza: szokmenTreść komentarza: A to cos zmieni w Podkarpackiej służbie zdrowia? Nie sądzę ! Pracuje w tym środowisku i zapewniam że to żadna pociecha ani powód do radości i ulgi, to dobrze że będą nowe pielęgniarki, ale to tylko statystyka.Data dodania komentarza: 22.07.2024, 08:46Źródło komentarza: 51 nowych pielęgniarek i pielęgniarzy na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]Autor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Miasto Innowacji !!! :):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:50Źródło komentarza: Rzeszów pod wodą! Zalane ulice i budynki, nieprzejezdne drogi! [ZDJĘCIA, WIDEO, POSŁUCHAJ]Autor komentarza: laskaTreść komentarza: Ruska prowokacja !:):):):):):):):):):):)Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:49Źródło komentarza: Pożar na terenie dawnego marketu Majster przy Przemysłowej!Autor komentarza: SamTreść komentarza: Ale kogo to obchodzi?Data dodania komentarza: 21.07.2024, 18:48Źródło komentarza: Globalna awaria Microsoft. Problemy także na lotnisku Rzeszów-JasionkaAutor komentarza: rzeszowiakTreść komentarza: Nie dziwi ten fakt, ja nawet za kasę nie wszedłbym do tej kałuży!Data dodania komentarza: 21.07.2024, 11:37Źródło komentarza: Miejskie kąpielisko na Żwirowni zamknięte! W wodzie wykryto bakterie coli
Reklama
Reklama
Reklama