Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
News will be here
Reklama Transhen Ropczyce, wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Podziel się
Oceń

W ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali imponującą liczbę 27 448 kierujących. Wyniki tych kontroli przerażają - 56 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych, zatrzymując ich dalszą jazdę i potencjalnie zapobiegając tragediom na drodze.
Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Źródło: KWP Rzeszów

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet groźby kary pozbawienia wolności, wciąż istnieje grupa osób, które zlekceważywszy konsekwencje, decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podkarpaccy policjanci przeprowadzili przez trzy dni intensywne działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg regionu.

Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale także zjawisko, które może mieć tragiczne konsekwencje. Jednak równie niebezpieczne jest nieświadome prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Często zdarza się, że osoba spożywająca alkohol poprzedniego dnia uważa, że organizm już go wyeliminował, co stanowi złudzenie.

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego nie pozostawili miejsca dla takiego ryzyka. Od piątku do niedzieli, patrole reagowały na każde zachowanie niezgodne z prawem. Rutynowe kontrole trzeźwości, a także punkty kontrolne we wszystkich powiatach województwa miały na celu eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg.

Wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, policjanci przeprowadzili skrupulatne kontrole. Wyniki były jednoznaczne - 36 z zatrzymanych kierowców miało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, co skutkuje zarzutem przestępstwa. Pozostałe 20 osób odpowie za wykroczenie.

Tylko w samym Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim mundurowi skontrolowali trzeźwość 3585 kierowców. 13 spośród kontrolowanych usiadło za kierownicą po alkoholu. 9 z nich odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Niechlubny rekordzista

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 52-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. Do jego zatrzymania doszło, w sobotę przed godz. 23 w Jasionce. O tej sytuacji dyżurnego miejskiego powiadomił świadek, który miał podejrzenie, że kierowca pojazdu renault, może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia się potwierdziły.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u 52-latka ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna  za swoje zachowanie odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Motto "Piłeś - nie jedź!" powinno być wypisane w myślach każdego kierowcy. To proste, ale życiodajne przypomnienie, które może uratować życie. Jeśli zauważysz, że nietrzeźwa osoba chce wsiąść za kierownicę, nie wahaj się reagować. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronisz nie tylko jego życie, ale również te osoby, które mogą napotkać na swojej drodze. Walka o bezpieczeństwo na drogach to wspólna odpowiedzialność społeczeństwa, a policja na Podkarpaciu stanowi silny sojusznik w tej batalii.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WikiTreść komentarza: I po co były jakieś uchwały o swoich kandydatach robić? PO się ośmieszyła tylkoData dodania komentarza: 29.02.2024, 22:09Źródło komentarza: PO rezygnuje z własnego kandydata na rzecz Konrada FijołkaAutor komentarza: lózakTreść komentarza: chwila strachu, obetną ci kohones i już za darmo jeździsz w Dzień KobietData dodania komentarza: 29.02.2024, 19:35Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: JArekTreść komentarza: Dyskryminacja, nawet w autobusieData dodania komentarza: 28.02.2024, 22:47Źródło komentarza: Rzeszowski Dzień Kobiet: Kurs zabytkowym autobusem i muzyczne perły w Rzeszowskich PiwnicachAutor komentarza: kkkTreść komentarza: kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsiData dodania komentarza: 28.02.2024, 17:57Źródło komentarza: Leszczawa Dolna: Ciężarówka dachowała po sforsowaniu barierekAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Gdzie ten brutalny atak? Brutalny atak to jest rzucić się na kogoś z pięściami i tłuc go konkretnie. Tu widzę tylko popchnięcie, owszem została użyta siła ale brutalny atak? BUHAHAHAHAHAHAData dodania komentarza: 28.02.2024, 10:18Źródło komentarza: Brutalny atak na kontrolerkę biletów w autobusie linii 47 w Rzeszowie! [WIDEO]Autor komentarza: rudniokTreść komentarza: przeczytaj tekst ze zrozumieniem a potem głupio komentujData dodania komentarza: 27.02.2024, 19:42Źródło komentarza: Problemy mieszkańców Rudnej Wlk. Były komisarz Świlczy zredukował kursy linii 8
Reklama
Reklama
Reklama