Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama nawóz ogrodowy

Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Podziel się
Oceń

W ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali imponującą liczbę 27 448 kierujących. Wyniki tych kontroli przerażają - 56 nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych, zatrzymując ich dalszą jazdę i potencjalnie zapobiegając tragediom na drodze.
Ostatkowy weekend na podkarpackich drogach. Zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców

Źródło: KWP Rzeszów

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet groźby kary pozbawienia wolności, wciąż istnieje grupa osób, które zlekceważywszy konsekwencje, decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podkarpaccy policjanci przeprowadzili przez trzy dni intensywne działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg regionu.

Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. To nie tylko nieodpowiedzialne, ale także zjawisko, które może mieć tragiczne konsekwencje. Jednak równie niebezpieczne jest nieświadome prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Często zdarza się, że osoba spożywająca alkohol poprzedniego dnia uważa, że organizm już go wyeliminował, co stanowi złudzenie.

Podkarpaccy policjanci ruchu drogowego nie pozostawili miejsca dla takiego ryzyka. Od piątku do niedzieli, patrole reagowały na każde zachowanie niezgodne z prawem. Rutynowe kontrole trzeźwości, a także punkty kontrolne we wszystkich powiatach województwa miały na celu eliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg.

Wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, policjanci przeprowadzili skrupulatne kontrole. Wyniki były jednoznaczne - 36 z zatrzymanych kierowców miało ponad 0,5 promila alkoholu we krwi, co skutkuje zarzutem przestępstwa. Pozostałe 20 osób odpowie za wykroczenie.

Tylko w samym Rzeszowie i w powiecie rzeszowskim mundurowi skontrolowali trzeźwość 3585 kierowców. 13 spośród kontrolowanych usiadło za kierownicą po alkoholu. 9 z nich odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Niechlubny rekordzista

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 52-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. Do jego zatrzymania doszło, w sobotę przed godz. 23 w Jasionce. O tej sytuacji dyżurnego miejskiego powiadomił świadek, który miał podejrzenie, że kierowca pojazdu renault, może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia się potwierdziły.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u 52-latka ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna  za swoje zachowanie odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Motto "Piłeś - nie jedź!" powinno być wypisane w myślach każdego kierowcy. To proste, ale życiodajne przypomnienie, które może uratować życie. Jeśli zauważysz, że nietrzeźwa osoba chce wsiąść za kierownicę, nie wahaj się reagować. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronisz nie tylko jego życie, ale również te osoby, które mogą napotkać na swojej drodze. Walka o bezpieczeństwo na drogach to wspólna odpowiedzialność społeczeństwa, a policja na Podkarpaciu stanowi silny sojusznik w tej batalii.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Ł Autor komentarza: red Treść komentarza: Wystarczy wejść do artykułu, żeby się przekonać, że autor był na miejscu. Wystarczy mieć odrobine wyobraźni, aby zrozumieć, że gdy masa ludzi wejdzie do wody, to przestanie ona być lazurowa... niestety ktoś tu jest uprzedzony do Pismaka, pozdro dla Dominika Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:40 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Pisak do wymiany Treść komentarza: Czy autor postu był tam na miejscu ? Bo mam wrażenie że ten wysryw powstał na podstawie wyobraźni, woda była piękna ale może w tamtym roku. Obecnie bagno i muł. Zapraszam autora do kontaktu z okulista, a najlepiej wybrać się i zobaczyć coś o czym się pisze Data dodania komentarza: 28.06.2026, 14:00 Źródło komentarza: Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej. Podkarpacka plaża, która zachwyca błękitem wody Autor komentarza: Oldboy Treść komentarza: I powstanie sanatorium miłości, Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:11 Źródło komentarza: W gminie Trzebownisko powstanie pierwsza tężnia solankowa Autor komentarza: Michał Treść komentarza: Widać że fajne miejsce. Przykra sprawa, że chcą to ludziom odebrać. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:42 Źródło komentarza: Miasto należy do mieszkańców. Dlaczego tracimy więcej niż kawałek Sanoka Autor komentarza: hehe Treść komentarza: A gdzie Hus najwiekszy karakan narodowy z Budziwoja? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 13:56 Źródło komentarza: Protest w Rzeszowie w obronie pamięci Henry’ego Nowaka. Uczestnicy sprzeciwiali się masowej migracji Autor komentarza: CD Treść komentarza: Zwykły głąb. Nie potrafił rozwiązać oczywistej sprawy. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 16:42 Źródło komentarza: Sensacyjne odejście z Ratusza w Tyczynie! Burmistrz Janusz Błotnicki złożył rezygnację. „Władza nigdy nie była celem samym w sobie”
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama
Reklama