Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Jasielscy i rzeszowscy policjanci rozbili gang narkotykowy!

Podziel się
Oceń

W wyniku wspólnej akcji Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Wydziału w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, zlikwidowano grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Zatrzymano dwóch mężczyzn, a w ich posiadaniu zabezpieczono blisko 6,5 kg narkotyków oraz ponad 26 tys. sztuk tabletek LSD i ecstasy. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to prawie milion złotych!
Jasielscy i rzeszowscy policjanci rozbili gang narkotykowy!

Źródło: KPP Jasło

W połowie ubiegłego roku, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołano specjalny zespół, którego celem było rozpracowanie działalności przestępczej w darkwebie. W skład zespołu weszli doświadczeni policjanci z Jasła i Rzeszowa.

Skuteczna akcja i zatrzymania

Pod koniec stycznia br., kryminalni z Jasła i Rzeszowa przeprowadzili dynamiczną akcję, która doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn. W Małopolsce, po pościgu, ujęto mężczyznę z prawie kilogramem mefedronu. Następnie, w Zachodniopomorskiem, zatrzymano drugiego podejrzanego, u którego znaleziono kokainę. W wyniku przeszukania kilku adresów, zabezpieczono ogromne ilości innych narkotyków.

Imponujący bilans

Wśród zabezpieczonych substancji znalazły się:

 • Ponad 18 000 sztuk ecstasy
 • Ponad 7200 sztuk LSD
 • Prawie 3,4 kg marihuany
 • Ponad 1,3 kg mefedronu
 • Blisko 970 sztuk 2C-B
 • Prawie 900 g MDMA
 • Ponad 500 g ketaminy
 • Blisko 100 g kokainy
 • Ponad 44 g haszyszu
 • 30 g metamfetaminy
 • Niewielka ilość grzybów halucynogennych, changi i 84 gotowe jointy
 • Ponad 178 g różowo-białej substancji do badań laboratoryjnych

Zatrzymani tymczasowo aresztowani

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją Sądu Rejonowego w Wadowicach zostali oni tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest nadal prowadzona przez Wydział w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Sukces jasielskich i rzeszowskich policjantów jest dowodem na to, że polskie służby są coraz skuteczniejsze w walce z handlem narkotykami, również w cyberprzestrzeni.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: będą odganiać ruskich różańcemData dodania komentarza: 22.04.2024, 20:33Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: Kazimierz SikoraTreść komentarza: Kurier Błażowski nr 195 grudzień 2023. pdf Monument w Rzeszowie. Motto: Upamiętnia wydarzenia i ich ofiary – inspiratorzy jego budowy przypisali mu ideę (obecną w treści jego imienia) w niezgodzie z prawdą historyczną. Wydarzenia Ropczyckie poprzedzi- ły Wielki Strajk Chłopski z 16-25 sierpnia 1937 r. (obszernie opisany w Internecie) – wydarzenia przykre dla nas wszystkich. Wynikiem licz- nych starć buntujących się chłopów były ofiary – 44. zabitych, wielu ran- nych i ok. pięciu tys. aresztowanych. W poprzednim Kurierze (nr 194) cy- tuję aut. Grażyna Woźna – „inspira - torami powstania ropczyckiego byli prowokatorzy ludowi oraz komuniści nielegalnie działający w strukturach partii chłopskich i Związku Młodzie- ży Wiejskiej Wici”. Moim zdaniem (K.S.) i zdaniem wielu,, Wydarzenia ropczyckie” i,,Wielki Strajk”, były sa- moistnym buntem chłopskim. Jeżeli brali w nich udział nieliczni komu- nizujący chłopi, to nie oni byli solą tych pamiętnych wydarzeń. Tutaj myśl ks. Mieczysława Malińskiego w,, Życiorysie Karola Wojtyły” str. 13 (wyd. I.) -,, … . Czytaj wprowadzenie w Kurierze Błażowskim nr 194 listopad 2023.pdfData dodania komentarza: 21.04.2024, 16:59Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: wieslawTreść komentarza: Czy Maryja POTRZEBOWAŁA kiedykolwiek jakichś wojowników ? Ludzie opamiętajcie się, mówię to do tych wierzących. Ci wojownicy sprawiają wrażenie mafii rosyjskiej która ochraniała w latach dziewięćdziesiątych każdy lokal gastronomiczny lub sklep. Czy wam się te mózgi zupełnie polasowały?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 13:12Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: 2137Treść komentarza: XDData dodania komentarza: 20.04.2024, 12:28Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: Ciekawy jestem czy ci " wojownicy" maryi" tak licznie zgłoszą się do poboru wojskowego w razie zagrożenia ze strony rosji :):)Data dodania komentarza: 20.04.2024, 11:46Źródło komentarza: Wojownicy Maryi maszerują przez Rzeszów! [FOTO]Autor komentarza: BlaTreść komentarza: A jak robią drogi i leją asfalt w listopadzie, grudniu bo inaczej pieniądze by przepadły to wtedy nie musi być odpowiednich warunków i temperatury? A poza tym można takie rzeczy robić w godz 10-14 bo wtedy jest najmniejszy ruch - wszyscy już dojechali do pracy i jeszcze nie zaczęli z niej wyjeżdżać. Tęgie głowy z miasta które zwie się "stolicą innowacji" nie mają badań kiedy się ruch zmniejsza po porannym szczycie?Data dodania komentarza: 20.04.2024, 00:09Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogi
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama