Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osoby

Podziel się
Oceń

Jedna osoba nie żyje, a dwie kolejne walczą o życie, po spożyciu mięsa zakupionego na targowisku w Nowej Debie. Do części mieszkańców województwa podkarpackiego wysłano alerty RCB, a policja zatrzymała dwie osoby.
Śmiertelne zatrucie mięsem z targowiska w Nowej Dębie. Zatrzymano dwie osoby

Źródło: pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Policja podjęła natychmiastowe działania, zatrzymując małżeństwo z powiatu mieleckiego, które sprzedawało "swojskie" produkty, w tym galaretę garmażeryjną, z samochodu na wspomnianym targowisku.

Zatrzymani, jak się okazało, hodowali trzodę i produkowali wędliny w celu poprawy sytuacji finansowej swojego gospodarstwa domowego. Podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, potwierdziła, że małżeństwo przyznało się do swoich działań i obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Tragedia ta miała swoje źródło w spożyciu galarety garmażeryjnej zakupionej na targowisku. Mężczyzna, który ją zjadł, zmarł w szpitalu w Nowej Dębie, natomiast dwie inne osoby zostały przyjęte z objawami zatrucia pokarmowego. Portal infonowadeba.pl informował na bieżąco o stanie zdrowia poszkodowanych, a rzecznik policji apeluje do wszystkich, którzy dokonali zakupów u wspomnianego sprzedawcy, szczególnie tych, którzy nabyli galaretkę, o powstrzymanie się od jej spożycia.

Policja i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podjęły szybkie działania, rozesłano alert do mieszkańców części województwa podkarpackiego, w którym ostrzeżono przed spożywaniem mięsa z targowiska w Nowej Dębie. Alert ten dotyczył powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, mieleckiego, tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaapelowało do wszystkich, którzy w ostatnim czasie spożyli mięso pochodzące z niesprawdzonego źródła i odczuwają niepokojące objawy zdrowotne, o natychmiastowy kontakt z lekarzem lub zadzwonienie na numer alarmowy 112. 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Krzychu 18.02.2024 14:33
Co ci ludzie mają w głowach? Kupować mięso z samochodu na targowisku? Mięso powinno być przechowywane w określonych warunkach w lodówce. Na targowisku to można kupić jabłka, ziemniaki i marchewkę. Mięso tylko w sklepie. Zaoszczędzili 2 zł na galarecie...

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama