Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem

Podziel się
Oceń

W dniu 20 lutego 2024 roku, w wieku 45 lat, odszedł od nas Grzegorz Tereszkiewicz – postać niezwykła, której działalność na rzecz praw kobiet i społeczności LGBT pozostawiła trwały ślad w Rzeszowie oraz w sercach wszystkich, którzy mieli szczęście go znać. Jego walka z chłoniakiem ośrodkowego układu nerwowego, mimo trzyletniej odważnej batalii, zakończyła się w szpitalu w Łańcucie.
Grzegorz Tereszkiewicz  - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem

Autor: Jerzy Żygadło

Grzegorz był nie tylko nauczycielem i aktywistą, ale przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, który swoje życie poświęcił walce o równość i sprawiedliwość. Od 2007 roku aktywnie działał na rzecz osób wykluczonych, w tym kobiet doświadczających przemocy domowej, organizując w Rzeszowie oddział Kampanii Przeciw Homofobii, a także współpracując z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Victoria czy Kongres Kobiet.

Jako zastępca pełnomocnika Kongresu Kobiet w Rzeszowie, Grzegorz Tereszkiewicz był pionierem, pierwszym mężczyzną w Polsce na takim stanowisku, co podkreślało jego przekonanie, że mężczyźni również powinni aktywnie uczestniczyć w dyskursie o prawach kobiet. Swoim zaangażowaniem i wizjonerstwem inspirował innych do działania, budując mosty solidarności i wzajemnego wsparcia.

Grzegorz z pasją angażował się w inicjatywy obywatelskie i edukacyjne, będąc konsultantem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nawet choroba nie była w stanie zatrzymać jego marzeń i dążeń do budowania sprawiedliwego społeczeństwa. Zawsze odważnie zabierał głos w dyskusji publicznej.

Grzegorz Tereszkiewicz był symbolem miłości do życia, do ludzi, do Rzeszowa – miasta, które było dla niego domem. Jego działalność, pełna empatii, pasji i zaangażowania, pozostanie niezapomnianym dziedzictwem, które będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń. Pamięć o nim, jego wartościach i marzeniach, będzie żyła w nas wszystkich, którzy zechcą kontynuować jego misję budowania świata opartego na równości i szacunku.

Ku pamięci Grzegorza Tereszkiewicza, niech jego życie i praca będą przypomnieniem o sile, jaką posiadamy, kiedy walczymy o dobro innych. Niech spoczywa w pokoju, pozostawiając po sobie świat trochę lepszy, niż go zastał.


Napisz komentarz

Komentarze

GAB 04.03.2024 18:17
Terek ale odwaliłeś :-((( Strasznie boli...

Radek 21.02.2024 04:50
Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięli

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama