Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Grzegorz Tereszkiewicz - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem

Podziel się
Oceń

W dniu 20 lutego 2024 roku, w wieku 45 lat, odszedł od nas Grzegorz Tereszkiewicz – postać niezwykła, której działalność na rzecz praw kobiet i społeczności LGBT pozostawiła trwały ślad w Rzeszowie oraz w sercach wszystkich, którzy mieli szczęście go znać. Jego walka z chłoniakiem ośrodkowego układu nerwowego, mimo trzyletniej odważnej batalii, zakończyła się w szpitalu w Łańcucie.
Grzegorz Tereszkiewicz  - aktywista społeczności LGBT przegrał walkę z rakiem

Autor: Jerzy Żygadło

Grzegorz był nie tylko nauczycielem i aktywistą, ale przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, który swoje życie poświęcił walce o równość i sprawiedliwość. Od 2007 roku aktywnie działał na rzecz osób wykluczonych, w tym kobiet doświadczających przemocy domowej, organizując w Rzeszowie oddział Kampanii Przeciw Homofobii, a także współpracując z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Victoria czy Kongres Kobiet.

Jako zastępca pełnomocnika Kongresu Kobiet w Rzeszowie, Grzegorz Tereszkiewicz był pionierem, pierwszym mężczyzną w Polsce na takim stanowisku, co podkreślało jego przekonanie, że mężczyźni również powinni aktywnie uczestniczyć w dyskursie o prawach kobiet. Swoim zaangażowaniem i wizjonerstwem inspirował innych do działania, budując mosty solidarności i wzajemnego wsparcia.

Grzegorz z pasją angażował się w inicjatywy obywatelskie i edukacyjne, będąc konsultantem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nawet choroba nie była w stanie zatrzymać jego marzeń i dążeń do budowania sprawiedliwego społeczeństwa. Zawsze odważnie zabierał głos w dyskusji publicznej.

Grzegorz Tereszkiewicz był symbolem miłości do życia, do ludzi, do Rzeszowa – miasta, które było dla niego domem. Jego działalność, pełna empatii, pasji i zaangażowania, pozostanie niezapomnianym dziedzictwem, które będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń. Pamięć o nim, jego wartościach i marzeniach, będzie żyła w nas wszystkich, którzy zechcą kontynuować jego misję budowania świata opartego na równości i szacunku.

Ku pamięci Grzegorza Tereszkiewicza, niech jego życie i praca będą przypomnieniem o sile, jaką posiadamy, kiedy walczymy o dobro innych. Niech spoczywa w pokoju, pozostawiając po sobie świat trochę lepszy, niż go zastał.


Napisz komentarz
Komentarze
GAB 04.03.2024 18:17
Terek ale odwaliłeś :-((( Strasznie boli...

Radek 21.02.2024 04:50
Gdy umarł to sobie ludzie o nim przypomnięli

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama