Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Ćwiczenia policyjnych kontrterrorystów "Active Shooter 2024". Zobaczcie zdjęcia

Podziel się
Oceń

Uzbrojeni mężczyźni w wielopiętrowym budynku czy starej kamienicy w centrum miasta, przejęcie wagonu pasażerskiego przez niebezpiecznych przestępców, czy atak napastników na ratowników udzielających pomocy - to tylko niektóre założenia ćwiczeń "Active Shooter 2024", jakie przeprowadzili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Celem organizatorów było stworzenie warunków, możliwie jak najbardziej zbliżonych do realnych.
Ćwiczenia policyjnych kontrterrorystów "Active Shooter 2024". Zobaczcie zdjęcia

Źródło: KWP Rzeszów

Wzięli w nich udział nie tylko policjanci z Rzeszowa, ale także funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Krakowa, Kielc i Olsztyna. Do wspólnego szkolenia dołączyli również przedstawiciele Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei, żołnierze Jednostki Wojskowej AGAT, 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz ratownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i pracownicy Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ćwiczenia odbyły się na różnych terenach, obejmując zróżnicowane scenariusze. W pierwszym dniu kontrterroryści i żołnierze przeprowadzili szturm na wielopiętrowy budynek w centrum miasta, gdzie ukryli się uzbrojeni mężczyźni. Ważnym elementem było zabezpieczanie interwencji medycznych, co podkreślało realistyczność sytuacji. Po południu przeszli do szturmu na opuszczony obiekt w warunkach ograniczonej widoczności, gdzie napotkali dwóch uzbrojonych mężczyzn.

W kolejnych dniach uczestnicy ćwiczeń udali się do różnych lokalizacji, takich jak Prokocim w Krakowie czy cegielnia w Hadykówce. Szczególną uwagę zwrócono na scenariusze szturmu na wagon kolejowy i teren cegielni, co dodatkowo utrudniało działania funkcjonariuszy.

Kolejnym etapem szkolenia było ćwiczenie w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie symulowano sytuacje zagrożenia ze strony "aktywnego strzelca". Scenariusze obejmowały sytuacje masowych imprez i ataków na ratowników udzielających pomocy poszkodowanym. W tym dniu szczególny nacisk położono na medycynę pola walki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ostatniego dnia uczestnicy zmierzyli się z sytuacją szturmu na starą kamienicę w centrum Rzeszowa. Policjanci mieli za zadanie obezwładnić i zatrzymać napastników ukrywających się w pomieszczeniach, podczas gdy ratownicy musieli udzielać pomocy rannym.

Wspólne ćwiczenia były nie tylko doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności i podnoszenia sprawności funkcjonariuszy, ale także do efektywnej współpracy między różnymi służbami. Zintegrowane działania policji, wojska i służb ratowniczych w realistycznych warunkach znacznie zwiększają gotowość do skutecznego reagowania na różnego rodzaju sytuacje awaryjne i zagrożenia terrorystyczne. Szkolenie "Active Shooter 2024" stanowi doskonały przykład synergii działań, które mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa społeczeństwa.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama