Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Rzeszowie: zmiany i ważne informacje

Podziel się
Oceń

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie zamyka punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej! Zmiany nastąpią już wkrótce, bowiem od 1 marca.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Rzeszowie: zmiany i ważne informacje

Źródło: USK Rzeszów

Od 1 marca 2024 roku mieszkańcy Rzeszowa nie będą mogli skorzystać z nocnej i świątecznej opieki medycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Szopena. Powodem jest brak kadry lekarskiej.

Na szczęście, od 18 marca 2024 roku planowane jest otwarcie nowego punktu NiŚOZ w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 16.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to pomoc medyczna w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielana od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.  - W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza czy pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

·         nagłego zachorowania, lub

·         nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy, lub

·         gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Na terenie Podkarpacia funkcjonują 32 takie punkty i, mimo że pierwszy raz od wielu lat nastąpi w tym zakresie zmiana, to ich liczba nie ulegnie zmianie.

Dla punktu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Szopena, 29 lutego 2024 będzie ostatnim dniem pracy. Szpital ma prawo do takiej zmiany, będąc placówką uniwersytecką.

 - Od 18 marca planowane jest otwarcie nowego punktu w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej 16 – mówi Rafał Śliż.

Warto wiedzieć, że liczba punktów takiej pomocy w Rzeszowie i najbliższej okolicy jest dość duża w porównaniu do podobnych miast w Polsce. Oprócz szpitala MSWiA, znajdują się one w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 na ul. Lwowskiej, Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej i Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na ul. Witolda, a także w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej, Zespole Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Sokołowie Młp. oraz Centrum Medycznym w Łańcucie.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama