Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Siódme urodziny Uber Eats. Co najchętniej jedliśmy w podkarpackim?

Podziel się
Oceń

Jedna z najpopularniejszych w Polsce platform do zamawiania jedzenia z dostawą do domu - Uber Eats - obchodzi swoje 7. urodziny. Z tej okazji aplikacja nie tylko przygotowała kampanię promocyjną, ale także udostępniła zestawienie najpopularniejszych wyborów kulinarnych użytkowników z całej Polski. Co najchętniej zamawiamy w podkarpackim? Czym różnimy się od reszty kraju?
Siódme urodziny Uber Eats. Co najchętniej jedliśmy w podkarpackim?

Źródło: mat. prasowe

Uber Eats swoją działalność w Polsce rozpoczął od stolicy. Warszawa była pierwszym miastem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym uruchomiono tę usługę i dziesiątym w Europie. Od tamtej pory platforma nieustannie rozwija swój zasięg, zarówno terytorialnie, jak i zwiększając liczbę dostępnych w ofercie restauracji i sklepów. Zamawianie Uber Eats stało się dla wielu Polaków codziennością, niezależnie od tego czy szukają pomysłu na lunch w pracy, robią zakupy, czy potrzebują urozmaicić swój filmowy wieczór jakąś przekąską. 

Świętując swoje 7. urodziny, platforma postanowiła przyjrzeć się zamówieniom dokonywanym przez Polaków, aby lepiej poznać ich wybory.

Top wybory w podkarpackim

Mieszkańcy Podkarpacia szczególnie upodobali sobie kuchnię turecką. Sycące kebaby i potrawy na bazie takiego mięsa, jak baranina, to jedne z najczęstszych wyborów mieszkańców Rzeszowa, Mielca i Stalowej Woli, gdzie dostępny jest Uber Eats.

W większości kraju z kolei królują przysmaki wprost ze słonecznej Italii - kuchnia włoska jest najczęściej wybierana przez mieszkańców aż 9 województw, m.in. mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego czy pomorskiego. Nieco odmienne są preferencje użytkowników ze Śląska i Wielkopolski - tam najchętniej wybierana jest kuchnia azjatycka, z kolei na Dolnym Śląsku - meksykańska. 

Co typowy Polak wybiera na obiad?

Platforma przeanalizowała także, jaki był najczęściej wybierany zestaw obiadowy w Polsce. Jak się okazuje, lubimy łączyć smaki. O ile na pierwsze danie najchętniej wybieraliśmy tradycyjną pomidorową, o tyle w kontekście drugiego dania bardziej stawialiśmy na dania kuchni azjatyckiej, jak pad thai. Z kolei jeśli chodzi o deser, to Polacy szczególnie polubili ciastko jabłkowe, czyli typowy, amerykański „apple pie".

Zjedliśmy pizze wielkości Gniezna...

To, że jako Polacy uwielbiamy pizzę, wiadomo nie od dziś – na kulinarnej mapie Polski lwią część stanowią restauracje włoskie, a okrągły placek z sosem pomidorowym, serem i dodatkami to jedno z najchętniej wybieranych przez nas dań. Niezbicie świadczą o tym liczby. W ciągu 7 lat użytkownicy Uber Eats zamówili tyle pizz, ile pokryłoby obszar równy wielkości takiego miasta, jak pierwsza stolica Polski. Gniezno, bo o nim mowa, rozciąga się na obszarze 40km² powierzchni i ma 67 tys. mieszkańców.

...a zamówione burgery ważyły tyle, co 2,5 łodzi podwodnej

Jedne z najczęściej zamawianych dań w aplikacji to burgery. Od początku istnienia Uber Eats w Polsce zjedliśmy 2559 ton tych specjałów kuchni amerykańskiej. Żeby to lepiej zobrazować – typowa łódź podwodna ma wagę własną około 1000 ton. To oznacza, że zjedliśmy burgery o wadze ponad 2 takich łodzi. Taka waga odpowiada również masie ok. 26 wielorybów błękitnych, największych zwierząt na Ziemi.

Rozpoczęliśmy też wegański BOOM

Na naszych talerzach coraz częściej lądują roślinne zamienniki. Dostrzegają to restauratorzy, adaptując swoją ofertę. W roku 2023 opcje wegańskie na Uber Eats oferowało aż o 37% więcej restauracji niż w 2017 roku. Z kolei w ciągu 7 lat cała platforma odnotowała wzrost zamówień dań kuchni wegańskiej aż o 4165%.

Absolutny rekordzista jest z nami od początku

Najaktywniejszy użytkownik Uber Eats przez 7 lat istnienia platformy w Polsce pochodzi ze stolicy. Od startu Uber Eats w naszym kraju minęły 2492 dni, a rekordzista złożył w tym czasie 3487 zamówień – daje to ponad 1,4 dostawy dziennie. W tym czasie użytkownik złożył zamówienia w 198 różnych restauracjach, ale jego najpopularniejszym wyborem była oferta sieci restauracji Salad Story.

Najdłuższy paragon wprost z Warszawy

Również największe zamówienie pod względem liczby pozycji na rachunku pochodzi ze stolicy. W sierpniu 2023 roku na warszawskim Żoliborzu zamówiono hamburgery McDonald's. Zamawiający zapłacił za nie 1770 zł, a na rekordowym rachunku pojawiły się aż 172 artykuły. Z kolei największe pojedyncze zamówienie zostało zrealizowane za pomocą Uber Eats we Wrocławiu i wyniosło 2408 zł.

Na Księżyc i z powrotem

Świętując urodziny, nie można zapomnieć także o tych, bez których zamówienia nie dotarłyby do celu. Tylko w zeszłym roku kurierzy współpracujący z platformą Uber Eats pokonali niemal 28,5 miliona km, co równa się pokonaniu drogi na Ziemi na Księżyc i z powrotem ponad 36 razy.

Z kolei od początku obecności Uber Eats w Polsce, kurierzy przejechali ponad 118 milionów kilometrów. Zgodnie z szacunkami platformy, pod koniec tego roku kurierzy powinni pokonać odległość równą Ziemia - Słońce.

Jak urodziny, to prezenty!

Obchody 7. urodzin Uber Eats to doskonała okazja do podziękowania użytkownikom za ich zaufanie. Niech kolejne lata będą równie smakowite! Żeby zachęcić użytkowników do wspólnego ucztowania, platforma przygotowała aż 10 dni promocji do -30%* na zamówienia z wybranych restauracji.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: franek kimonoTreść komentarza: nigdy więcej pis !!! myślący i rozsądni rzeszowianie głosują na Konrada FijołkaData dodania komentarza: 19.04.2024, 16:37Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Ale sobie Pan prezydent strzał w kolano zrobił przed wyborami, dziękujemy już temu panu, wystarczy tego dziadostwa. Narzekano na Pana Ferenca ale za jego kadencji to by było nie do pomyślenia!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 20:41Źródło komentarza: Potężne korki. W godzinach szczytu remontują drogiAutor komentarza: głosuje bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybrać między dżumą a cholerą to wybieram ... grypę czyli głosuję na szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski. brawo J. Strojny któremu udało się zebrać ludzi nie związanych z politykami. samorząd to władza mieszkańców a nie polityków z Warszawy, Białegostoku, Gdańska czy Krakowa.Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:31Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: głosuję bo mam prawoTreść komentarza: jeśli mam wybierać między dżumą a cholerą to wybieram grypę ... czyli głosuję ma szumnego aby wreszcie po 20 latach rozbić układ rzeszowski tak jak to chce zrobić Jacek Strojny . brawo nowy radny WróbelData dodania komentarza: 18.04.2024, 16:42Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: NIE GŁOSUJE NA FIOŁKATreść komentarza: Jak to jest że hala na Podpromiu dla dwóch drużyn i możliwości eventowych wciąż nie doczekała się modernizacji i rozbudowy a dla Garstki kibiców z Resowi spadającej do drugiej ligi, Konrad Fiołek i jego radni będą budować wielki stadion ucinając pieniądze z poprawy dróg i skrzyżowań. To wszystko mimo korków i brak miejsc parkingowych. Za to stawka za parkowanie w centrum miasta znów wzrosła. Stadion żużlowy i piłkarski nie spełnią wymogów i zamiast dołożyć do tego 3mln zł oni wolą wyrzucić w błoto prawie 200mln na stadion który będzie świecił pustkami zarówno dla lekkoatletyki jak i rozgrywek 3 ligi dla Resowi. Był skłonny oddać nawet deweloperom za psie pieniądze warta miliony działkę z Placu Balcerowicza. Skandal! Fiołek marnotrawi finanse publiczne dla kolegów kiboli i rozdaje mienie miasta deweloperom pod stołem. Dość! RZESZÓW DAJE CZERWONĄ KARTKĘ FIOŁKOWI W WYBORACH!Data dodania komentarza: 18.04.2024, 11:04Źródło komentarza: Żółta kartka dla Fijołka. Oby nie było czerwonej [OPINIA]Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczący
Reklama
Reklama
Reklama