Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Oszuści żerują na Baltic Pipe! Rzeszowianin stracił 200 tys. złotych

Podziel się
Oceń

W ubiegłym tygodniu do komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie zgłosił się 74-latek, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna stracił 200 tys. złotych, wierząc w obietnicę szybkiego wzbogacenia się na inwestycji w gazociąg Baltic Pipe. Policja ostrzega przed tego typu oszustwami i apeluje o ostrożność!
Oszuści żerują na Baltic Pipe! Rzeszowianin stracił 200 tys. złotych

Źródło: pixabay

Mieszkaniec Rzeszowa natrafił w Internecie na ogłoszenie, kuszące możliwością zainwestowania w gazociąg Baltic Pipe. Ogłoszenie wzbudziło jego zaufanie, ponieważ opatrzone było zdjęciem znanego polityka. Zainteresowany wypełnił formularz zgłoszeniowy, a następnie skontaktowała się z nim "doradczyni finansowa" i "makler".

Oszuści przesłali 74-latkowi sfałszowane oświadczenie o zabezpieczeniu wkładu własnego i instruowali go, jakie kwoty ma przelewać na konto księgowej. Pod pretekstem pomnażania pieniędzy na giełdzie, mężczyzna stracił łącznie 200 tys. złotych. Część tej kwoty pochodziła z konta jego krewnego, do którego 74-latek miał dostęp.

Rzeszowscy policjanci apelują i przypominają, jak nie dać się naciągnąć internetowym oszustom:

  • Nie wierz w łatwy i szybki zysk. Przed zainwestowaniem, sprawdź czy podmiot nie znajduje się na liście ostrzeżeń KNF – link: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne
  • Zapoznaj się z informacjami KNF i NBP dotyczącymi inwestowania w kryptowaluty – link: https://uwazajnakryptowaluty.pl/;
  • Przed zainwestowaniem, poczytaj opinie w Internecie o tym podmocie/platformie, porozmawiaj z kimś, komu ufasz;
  • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej;
  • Nie przesyłaj nikomu skanów swoich dokumentów;
  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania, które zalecają Ci rozmówcy/analitycy rynku, na urządzeniach, z których następuje logowanie do bankowości internetowej.

PRZECZYTAJ TEŻ:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama