Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

O krok od tragedii w centrum Rzeszowa! Mrożące krew w żyłach wideo krąży w sieci

Podziel się
Oceń

Ułamek sekundy dzielił kobietę z kilkuletnią córką, żeby z impetem wjechał w nie pędzący samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w niedzielę (3.03.) w centrum Rzeszowa.
O krok od tragedii w centrum Rzeszowa! Mrożące krew w żyłach wideo krąży w sieci
Dosłownie sekunda, dwie, dzieliły kobietę z córką od potrącenia ich przez czerwony samochód. Nagranie znajdziesz w treści tekstu.

Źródło: screen Stop Cham/Facebook

To zatrważającej sytuacji doszło na al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Na stronie Stop Cham na Facebooku pojawiło się nagranie z wideorejestratora, które zarejestrowało niezwykle niebezpieczną sytuację na przejściu dla pieszych. Dokładnie chodzi o przejście dla pieszych łączące ulicę Asnyka z Grottgera. 

W tym miejscu ruchem steruje sygnalizacja świetlna. Na nagraniu widzimy, jak dla ruchu samochodowego zaświeca się czerwone światło, a po kilku sekundach piesi dostają zielony sygnał, by móc przejść na drugą stronę ulicy. Po prawej stronie przejścia (od ul. Asnyka) znajduje się kilkuosobowa rodzina: kobieta, trzymająca kilkuletnią córkę za rękę, oraz mężczyzna wiozący w wózku spacerowym dwoje dzieci - najprawdopodobniej bliźniaków. 

Rodzina, wchodząc na przejście, rozgląda się nawet jeszcze, czy mimo wszystko może bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. W tym czasie, kiedy kobieta z córką, znajduje się w połowie przejścia po stronie prawej al. Piłsudskiego, dosłownie kilkanaście centymetrów od nich, z dużą prędkością, mimo wyraźnego czerwonego światła dla ruchu samochodowego, przejeżdża czerwone auto. Rodzina może mówić o wielkim szczęściu, bowiem to zdarzenie, mogłoby się skończyć bardzo tragicznie. 

Co na to policja?

Jeszcze w poniedziałek (4.03.) wieczorem skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie, przesyłając link do filmu. We wtorek, jak przekazała nam asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka rzeszowskich policjantów, Wydział Ruchu Drogowego z urzędu wszczął postępowanie w zakresie ustalenia kierowcy samochodu, który zignorował czerwone światło. - Prowadzone będą czynności w tej sprawie, zmierzające do wyciągnięcia wobec kierującego konsekwencji prawnych - przekazała. 

ZOBACZ WIDEO:

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama