Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Zabójstwo 84-latki w Hyżnem. Jest akt oskarżenia!

Podziel się
Oceń

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu Sławomirowi D., który jest oskarżony o makabryczne zabójstwo 84-letniej Krystyny S.
Zabójstwo 84-latki w Hyżnem. Jest akt oskarżenia!

Źródło: archiwum

Do makabrycznej zbrodni doszło w nocy z 14 na 15 maja 2023 r. w miejscowości Hyżne. Według aktu oskarżenia, Sławomir D. włamał się do domu mieszkalnego samotnie mieszkającej Krystyny S. i zaatakował ją ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżony zadawał pokrzywdzonej co najmniej 53 ciosy ręką lub nogą, a także używał nieustalonego narzędzia. Po brutalnym ataku doprowadził do jej gwałtownego uduszenia, a następnie pozbawił życia.

Śledztwo wykazało, że Sławomir D. był osobą nadużywającą alkoholu, prowadzącą nieustabilizowany tryb życia, utrzymującą się ze zbieractwa złomu i drobnych kradzieży.  - W dniu przestępstwa udał się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, gdzie doszło do makabrycznego ataku. Po dokonaniu zabójstwa, sprawca dokonał kradzieży przedmiotów o niskiej wartości i gotówki, aby następnie opuścić miejsce zbrodni - wyjaśnia Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Zwłoki Krystyny S. zostały odkryte przez członków jej rodziny, którzy pomagali jej w pracach domowych. Zatrważające szczegóły sprawy oraz okoliczności śmierci sprawiły, że cała społeczność była wstrząśnięta.

Prokuratura: w chwili zabójstwa był niepoczytalny

Sławomir D. był wielokrotnie przesłuchiwany, przyznając się częściowo do czynności o charakterze seksualnym, lecz nie przyznając się do popełnienia zabójstwa i zadania obrażeń ciała. W związku z wątpliwościami co do stanu jego poczytalności, oskarżony został poddany badaniom sądowo-psychiatrycznym. Biegli wskazali w treści sporządzonej opinii m. in, iż oskarżony w chwili zarzucanego mu czynu miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność pokierowania swoim postępowaniem. Wskazali również, że jest zdolny do udziału w postępowaniu przed sądem, jednakże celem obrony, wymaga pomocy profesjonalnego obrońcy z urzędu. Wskazali również, że może przebywać w zakładzie karnym i areszcie śledczym, jednakże wskazane jest odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz dla upośledzonych umysłowo.

Aktualnie Sławomir D. przebywa w areszcie tymczasowym, a sąd wielokrotnie przedłużał stosowanie tego środka zapobiegawczego. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 15 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności, gdyby został uznany za winnego popełnionych przestępstw.

Sprawa ta podnosi ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa społecznego, a także zdolności sprawcy do zrozumienia i poniesienia konsekwencji swoich czynów. Proces sądowy będzie stanowił próbę sprawiedliwości dla pokrzywdzonej oraz wyjaśnienia tragicznych okoliczności tej zbrodni.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama