Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama Powiat Rzeszowski

Jak będzie wyglądał rzeszowski aquapark? Imponujący projekt

Podziel się
Oceń

Wodeon, basen dla dzieci z prawdziwym piaskiem, bogactwo saun – to tylko niektóre z elementów, które wyróżniać będą rzeszowski park wodny. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 250 mln zł. Za projekt będzie odpowiadać renomowana firma TKHolding.
Jak będzie wyglądał rzeszowski aquapark? Imponujący projekt
Więcej wizualizacji w naszej galerii. Link w treści artykułu.

Źródło: mat. UM Rzeszowa

- Decyzję o tym, że w Rzeszowie będzie budowany aquapark, podjąłem tuż po wyborach prezydenckich. Rozmawiając wcześniej z mieszkańcami ,wielokrotnie słyszałem, jak ogromne jest zapotrzebowanie na tego typu obiekt służący rekreacji. Droga dojścia do tego ważnego etapu, w jakim jesteśmy dziś – do wyboru projektanta nie była łatwa. Wcześniej w sprawie budowy parku wodnego w naszym mieście nie przygotowano niczego. Zaczynaliśmy praktycznie od zera – przypomniał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w rzeszowskim ratuszu.

W pierwszej kolejności należało wytypować tereny odpowiednie dla tego typu inwestycji. Wybór padł na os. Staromieście. – To najlepsze miejsce na nasz park wodny. Przyszłościowe, bo znakomicie rozwijające się i dobrze skomunikowane – podkreślał prezydent Rzeszowa. Następnie miasto wykupiło część terenów pod to zadanie, niezbędne okazały się m.in. także zmiany planów zagospodarowania, opracowanie studium wykonalności, badania geologiczne. Przeprowadzone zostały także konsultacje społeczne z mieszkańcami. Projektant został wybrany w drodze dialogu konkurencyjnego. Najciekawszą ofertę złożyła firma TKHolding. 

Obiekt powstaje na 6 ha terenu, pomiędzy ulicą Warszawską a Lubelską. – Działek mamy tam sporo więcej. Te dodatkowe tereny będą przeznaczane na kolejne inwestycje o charakterze sportowym i rekreacyjnym, które poszerzą ofertę parku wodnego – mówił Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje. 

Aquapark wodny w Rzeszowie. Wizualizacje

Rzeszowski park wodny będzie wykorzystywał ciekawe technologie. Przykładowo zaproponowana w koncepcji konstrukcja dachu da możliwość tego, że promienie słoneczne będą przedostawać się do aquaparku o każdej porze dnia, co pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Obiekt wykorzystywać ma także Odnawialne Źródła Energii. 

Wejście do obiektu zaplanowano od północy. Od południa jest pas zieleni, baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Wśród zjeżdżalni można wymienić pontonowe, kaskadowe i multimedialną. Najdłuższa  będzie miała 20 m długości. 

Najwięcej atrakcji basenowych zlokalizowano na parterze. Wśród nich można wymienić baseny: sportowy, treningowy, dziecięce, witalne o różnej temperaturze, rekreacyjny ze sztuczną falą, rwącą rzekę, wanny Spa, wodny plac zabaw i baseny kaskadowe z Wodeonem. To ostatnie rozwiązanie, zastrzeżone prawami autorskimi, to miejsce, w którym można relaksować się w ciszy, albo oglądając film. To tutaj firmy będą mogły organizować rozmaite eventy, a Kowalski wynająć go np. na urodziny.

Pomyślano o rodzicach z dziećmi. Maluchy będzie można pozostawić pod opieką osoby dorosłej w tzw. Kidsclubie, gdzie będą mogły bawić się na zjeżdżalniach suchych i tzw. małpim gaju. Basenowa strefa dziecięca dla komfortu będzie oddzielona szklaną przegrodą.

Projekt inwestycji ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama