Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama tablice adresowe
Reklama Powiat Rzeszowski

Powiat Rzeszowski stawia na nowoczesność oraz dostępność usług publicznych dla wszystkich mieszkańców

Podziel się
Oceń

Nowa siedziba jednostek zajmujących się pomocą społeczną oraz wsparciem psychologiczno-pedagogicznym w powiecie rzeszowskim.
Powiat Rzeszowski stawia na nowoczesność oraz dostępność usług publicznych dla wszystkich mieszkańców

Źródło: mat. Powiatu Rzeszowskiego

Realizowany przez Powiat Rzeszowski projekt miał na celu stworzenie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni, w której dwie jednostki organizacyjne powiatu mogłyby jeszcze lepiej wypełniać swoją rolę w obsłudze mieszkańców. To także znaczący wkład w rozwój infrastruktury publicznej oraz w podniesie jakości życia mieszkańców tej części Podkarpacia.

W kompleksowo wyremontowanym budynku będą miały swoją siedzibę dwie placówki pozostające w gestii Powiatu Rzeszowskiego: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie zajmuje się pomocą społeczną i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, a także rehabilitacją osób niepełnosprawnych oraz obszarem dotyczącym systemu pieczy zastępczej – udziela pomocy i wsparcia mieszkańcom powiatu rzeszowskiego, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie jest zaś dla tego obszaru wiodącym ośrodkiem koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczym, realizuje zadania związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu.

Aktualnie instytucje te mieszczą się w budynku przy ulicy Batorego w Rzeszowie, który nie jest przystosowany do obsługi tak dużej liczby osób oraz nie zapewnia komfortu obsługi mieszkańców. Budynek ten nie spełnia oczekiwań co do dostępności, jak i funkcjonalności. Dlatego też Zarząd Powiatu Rzeszowskiego zdecydował się na zakup budynku przy ulicy Siemieńskiego 18A w Rzeszowie oraz na jego kompleksową przebudowę pod potrzeby wymienionych wyżej jednostek. Dla przykładu, dzięki nowej siedzibie, która zapewni znacznie lepsze warunki lokalowe, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Rzeszowie będzie mogła poszerzyć ofertę świadczonych usług specjalistycznych, z korzyścią dla mieszkańców. Znajdzie się tu między innymi bowiem sala integracji sensorycznej, do terapii rodzin i mediacji. Będą także gabinety psychoterapii, poczekalnia dla dzieci czy też pokój dla matki karmiącej wraz z miejscem do przewijania dziecka.

Budynek przy ulicy Siemieńskiego w Rzeszowie został wyremontowany i rozbudowany. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak też do pełnienia swoich funkcji. Zakres prac obejmował kompleksową przebudowę całego budynku, której celem było nie tylko poprawienie jego estetyki, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt został przebudowany w 14 miesięcy. Obecnie trwają procedury związane z jego odbiorem.

Ważniejsze prace wykonane podczas realizacji tej inwestycji to:

  • Dobudowa nowej windy dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu jest łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.
  • Przebudowa wnętrz, która nie tylko nadaje nowy wygląd, ale także tworzy przestrzenie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Szczególną uwagę poświęcono również przebudowie sanitariatów, aby były one przyjazne i bezpieczne dla wszystkich użytkowników.
  • Wykonanie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, teletechnicznych oraz klimatyzacyjnych, co poprawiło funkcjonalność i komfort użytkowania budynku.
  • Ocieplenie budynku i remont pokrycia dachowego przyczyniający się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz do poprawy warunków pracy i użytkowania.
  • Zamontowanie fotowoltaiki wraz z magazynem energii, a więc wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i zmniejszenie emisji CO2.
  • Kompleksowe wyposażenie w nowoczesne meble wpływające na funkcjonalność i estetykę wnętrz.
  • Zagospodarowanie terenu wraz z wymianą nawierzchni parkingów oraz remontem ogrodzenia – a zatem bardziej estetyczne i funkcjonalne otoczenie budynku.

Szczególną uwagę poświęcono również nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które mają znaczący wpływ na komfort użytkowania budynku. W ramach projektu przewidziano m.in. instalację pętli indukcyjnych dla osób z wadami słuchu, co sprawia, że to miejsce staje się przyjazne dla wszystkich jego użytkowników.

Powstał zatem nowoczesny obiekt, który odpowiada współczesnym standardom obsługi mieszkańców, w szczególności osób niepełnosprawnych. Budynek został wyremontowany z udziałem środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 12 284 300 zł. Wartość robót budowlanych to 14 452 125 zł. Dofinansowanie z PFRON wyniosło 150 000 zł, a wkład własny Powiatu Rzeszowskiego 2 017 825 zł.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: cctrt4531Treść komentarza: a lgbt to już nie jest kontrowersyjne !!!!!!!!! pokazywanie d....py podczas eurowizji ????? "dziennikarz" boi się prawdy a była ona trudna ale taka była i tyle... te pierdoły które piszecie o kontrowersji to bzdura na resorach !!!!!! radzę się opamiętać bo żyjecie w utopii!!!!!!!Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: DynowianinTreść komentarza: Uciekał przez Dynów, nie "Dynowo"Data dodania komentarza: 18.06.2024, 13:30Źródło komentarza: Pijany 54-latek uciekał przed policją po DynowieAutor komentarza: AntośTreść komentarza: " Same przypadki". Jest to przestępstwo. Sam pomysł chory. Kto normalny fotografuje nagą pacjentkę. Wiadomo Domka się wywinie... przecież ma układy - taki kraj. Nikt nic nie zrobi.Data dodania komentarza: 18.06.2024, 10:52Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: Jerzy K.Treść komentarza: A co Pan D robił na bloku Chirurgii Będzie próbował aby sprawa była zamieciona pod dywan !!! I brakuje mi znów Pana Kotuli Niech kolega broni Pana Prezesa Przecież to przypadek i nic takiego,,,,Szpital niech lepiej znajdzie pacjentkę i przeprosi bo jak dorwie to jakiś narwany prawnik to kasa będzie duża,,,Data dodania komentarza: 18.06.2024, 08:12Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: KrzysioTreść komentarza: Bardzo kiepskie tłumaczenia Pana Wojciecha Domki. To wiceprezes izby lekarskiej wcześniej wieloletni prezes. Powinien wiedzieć, że zakazane jest robienie zdjęć pacjentom (zwłaszcza nagim i bez zgody) swoim prywatnym telefonem. Cóż Wojtuś jest pewien, że znów sprawę " zamiecie pod dywan" jako lokalny magnat - taki kraj. Ktoś taki nie powinien figurować w zarządzie izby lekarskiej., nie powinien być ordynatorem, ani uczyć studentów. Obrzydliwe i nieetyczneData dodania komentarza: 17.06.2024, 22:26Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacjiAutor komentarza: zamiTreść komentarza: Kto w tym szpitalu rządzi? Ale maja bajzel.Data dodania komentarza: 17.06.2024, 20:37Źródło komentarza: Skandal w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie. Upubliczniono zdjęcia nagiej pacjentki podczas operacji
Reklama
Reklama
Reklama