Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Przemyty torebki z pytona i wypchanego żbika udaremnione

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze KAS udaremnili dwa nielegalne przewozy przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem.
Przemyty torebki z pytona i wypchanego żbika udaremnione

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Na przejściu granicznym w Krościenku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS znaleźli podczas kontroli samochodu osobowego w bagażu 58-letniej kobiety torebkę wykonaną ze skóry pytona. Jak ustalono, przedmiot został wykonany ze skóry węża z rodziny Pythonidae Spp, objętego ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Wjeżdżająca do Polski z Ukrainy kobieta nie posiadała wymaganego zezwolenia na przewóz, w związku z czym towar został zatrzymany do dalszego postępowania, które prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Jednak to nie jedyny przypadek nielegalnego przewozu przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem lub wykonanych z nich przedmiotów w ostatnim czasie. Podczas kontroli pojazdów na przejęciu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze KAS wykryli wypchanego żbika europejskiego. Mężczyzna przewożący okaz, nie zgłosił go kontroli. Nie posiadał także wymaganego zezwolenia na jego przewóz.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Odpowiednie dokumenty

Przywóz z krajów trzecich na teren Unii Europejskiej, jak i wywóz z Unii Europejskiej okazów roślin i zwierząt będących lub pochodzących z gatunków zagrożonych wyginięciem możliwy jest na podstawie wydanych wcześniej odpowiednich zezwoleń i świadectw CITES. Dokumenty takie wydawane są przez właściwe organy administracyjne państw, z których okazy są wywożone lub przywożone. W Polsce jest to Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Nielegalny przewóz przez granicę UE, a także wewnątrzwspólnotowy handel okazami gatunków zagrożonych wyginięciem jest przestępstwem, za który grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji na temat CITES i ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem można znaleźć na stronie: CITES-gatunki zagrożone wyginięciem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PiotrTreść komentarza: Muzeum w Oświęcimiu też jest drastyczne ALE JEST, funkcjonuje i nikt nie neguje faktów historycznychData dodania komentarza: 12.07.2024, 10:57Źródło komentarza: W Domostawie stoi już kontrowersyjny Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: SzatanTreść komentarza: @Palacz nie namawia do niczego nikogo, czytaj ze zrozumieniem kobieto !!!Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:45Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztuAutor komentarza: PolkaTreść komentarza: Piękny pomnik, oddaje w pełni dramat Polaków, pokazuje prawdę, jaki los spotkał Polaków z rąk ukraińskich "braci". Fałszowanie historii, propaganda proukraińska nie zmieni faktów.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:44Źródło komentarza: Pomnik Rzezi Wołyńskiej. Kiedy odsłonięcie monumentu?Autor komentarza: krośniakTreść komentarza: Wielu ludzi straci pracę i to jest smutny fakt, właściciel łyknie odszkodowanie i po sprawie.Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:40Źródło komentarza: Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Ponad 200 strażaków walczy z żywiołem. Na miejscu specjalny robot [ZDJĘCIA, WIDEO]Autor komentarza: Andrzej WalecTreść komentarza: Pewnie napiszą za chwilę że Rosyjska prowokacja !!! :):):):):Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:39Źródło komentarza: Trwa walka z pożarem w Krośnie! 32 zastępy straży pożarnej na miejscu [ZDJĘCIA]Autor komentarza: PalaczTreść komentarza: Nie obrażaj mnie to raz, po drugie twierdzisz że kraje gdzie legalizacja Marychy jest faktem są nieucywilizowanymi?! Ogarnij się! Nie namawiam to po trzecie a stwierdzam fakty! Żegnam "czytelniczko" !Data dodania komentarza: 11.07.2024, 08:37Źródło komentarza: [POSŁUCHAJ] Kierowca mitsubishi zatrzymany z narkotykami - trafił do aresztu
Reklama
Reklama
Reklama