Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Maszt stanie rzeszowskim rondzie? Mieszkańcy protestują

Podziel się
Oceń

Mieszkańcy Rzeszowa sprzeciwiają się budowie masztu telefonii komórkowej na działce przy ulicy Warszawskiej. W petycji do władz miasta argumentują, że inwestycja może stanowić zagrożenie dla zdrowia i zniszczyć ład przestrzenny okolicy.
Maszt stanie rzeszowskim rondzie? Mieszkańcy protestują

Źródło: Google Street View (screen)

W samym centrum Rzeszowa, na rondzie Jana Pawła II, ma stanąć trzydziestometrowy maszt, który posłuży do przesyłania lepszego sygnału telefonii komórkowej. Wraz z jego budową powstać ma także wewnętrzna linia energetyczna i kanalizacja kablowa. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku mówiono o tym, że miasto nie może zablokować inwestycji, ponieważ jest ona realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sama lokalizacja została wskazana w ramach kompromisu z operatorem.

Sprawa anteny na rondzie znowu na językach, bowiem 7 lutego 2024 roku rozpoczęto procedurę rozpatrywania złożonego przez spółkę P4 (będącą operatorem sieci komórkowej Play) wniosku o pozwolenie na budowę masztu telefonii komórkowej na rondzie Jana Pawła II w Rzeszowie.

Zagrożenie dla zdrowia oraz walorów estetycznych

Głównym argumentem protestujących jest obawa o negatywny wpływ masztów na zdrowie. Podkreślają, że inwestor nie przedstawił badań, które wykluczają szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego, a kontrole NIK wykazały, że moce masztów często przekraczają dopuszczalne normy. Zwracają również uwagę na bliskość zabudowań mieszkalnych, szpitala i placów zabaw.

Mieszkańcy obawiają się również, że maszt zniszczy ład przestrzenny i walory wizualne okolicy. Argumentują, że jego wysokość (30 metrów) będzie dominować nad otoczeniem i negatywnie wpłynie na atrakcyjność sąsiednich nieruchomości.

Apel do władz miasta

Protestujący żądają od władz miasta wskazania alternatywnej lokalizacji dla masztu, z dala od terenów zamieszkałych. Wzywają również do zaostrzenia norm dopuszczalnego promieniowania i wprowadzenia ścisłych regulacji zakazujących budowy masztów w pobliżu domostw, szkół i szpitali.

Petycja mieszkańców jest kolejnym głosem w debacie na temat bezpieczeństwa masztów telefonii komórkowej. Inwestorzy argumentują, że są one niezbędne do zapewnienia dobrego zasięgu telefonii, a ich wpływ na zdrowie jest minimalny. Mieszkańcy z kolei obawiają się o swoje zdrowie i komfort życia.

PRZECZYTAJ TEŻ:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama