Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Rzeszów. Brutalny atak pseudokibiców na 15-latka!

Podziel się
Oceń

Trzem mieszkańcom powiatu rzeszowskiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za pozbawienie wolności 15-latka i zmuszenie go do wyrzeczenia się sympatii do jednego z rzeszowskich klubów piłkarskich. Bulwersujące okoliczności zdarzenia przekazała policja.
Rzeszów. Brutalny atak pseudokibiców na 15-latka!

Źródło: archiwum

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 18:30. 15-latek szedł chodnikiem, gdy podjechało do niego bmw typu kombi. Z auta wysiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich uderzył chłopca, a następnie siłą wepchnęli go do bagażnika samochodu i odjechali.

Przez okno pokrzywdzony widział trasę, jaką pokonywali. Wiedział też, że auto wjechało do lasu. - Na miejscu z pojazdu wysiadło trzech napastników, a czwarty pozostał w środku. Mężczyźni bili 15-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Siłą zmusili go, aby wyparł się sympatii do jednego z rzeszowskich klubów piłkarskich, którego był fanem. Całe zdarzenie zarejestrowali na jego telefonie i rozesłali do jego znajomych. Po wszystkim odwieźli nastolatka do rodzinnej miejscowości - relacjonuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzeczniczka rzeszowskiej policji. 

Ojciec pokrzywdzonego nastolatka powiadomił o zdarzeniu policję. Funkcjonariusze do zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy miejskiej rozpoczęli poszukiwania sprawców. Wytypowali pojazd oraz trzech mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. W poniedziałek zatrzymali trzech z nich: dwóch 19-latków i jednego 21-latka, mieszkańców powiatu rzeszowskiego.

Wszyscy usłyszeli zarzut dotyczący pozbawienia wolności, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z 19-latków i 21-latek usłyszeli również zarzut zmuszenia do określonego zachowania. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Akta sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości czwartego z mężczyzny, który uczestniczył w zdarzeniu.

Sprawa jest bulwersująca i pokazuje brutalność pseudokibiców. Ważne jest, aby reagować na takie zdarzenia i nie tolerować przemocy.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama