Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama jak głosować w Rzeszowie
Reklama ZG PKS, międzygminna komunikacja samochodowa w Rzeszowie

Pod wpływem alkoholu próbował okraść i podpalić dom brata!

Podziel się
Oceń

Wstrząsające wydarzenia rozegrały się w ubiegły piątek w jednej z miejscowości powiatu ropczycko-sędziszowskiego. 29-letni mężczyzna najpierw próbował dokonać rozboju na właścicielu sklepu, którym okazał się jego brat, grożąc mu nożem i żądając 18 złotych. Na szczęście zdecydowana reakcja pokrzywdzonego udaremniła ten plan.
Pod wpływem alkoholu próbował okraść i podpalić dom brata!

Źródło: archiwum

Agresor nie dał jednak za wygraną. Udał się do domu, w którym mieszkał razem z bratem, i polał drzwi wejściowe olejem napędowym, usiłując podpalić pomieszczenia zajmowane przez brata. Na szczęście i tym razem jego plan się nie powiódł. 29-latek oddalił się z miejsca zdarzenia, a wkrótce potem został zatrzymany przez policję na terenie gminy Wielopole Skrzyńskie. Badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że 29-latek od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Dodatkowo okazało się, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

W poniedziałek 29-latek usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, a także zarzut znęcania się. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Ta historia pokazuje, jak ważne jest reagowanie na przemoc w rodzinie. Nawet drobne z pozoru incydenty mogą eskalować do poważnych przestępstw. Ofiary przemocy nie powinny bać się prosić o pomoc. Istnieje wiele instytucji, które mogą im zapewnić wsparcie i ochronę.


Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Przecież to dostawka Pisu ,więc wszystko jasneData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:33Źródło komentarza: Razem dla Rzeszowa świętuje - ich głos będzie znaczącyAutor komentarza: rudniokTreść komentarza: Zamiaru burzyć nie ma ale przyjdzie rozkaz z góry i pyk....Data dodania komentarza: 16.04.2024, 11:19Źródło komentarza: Waldemar Szumny z PiS. Rzeszowski pomnik powinien zostaćAutor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:05Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO]Autor komentarza: ZdzichuTreść komentarza: Wchodzi Dawid Uryniewicz żółtą kartkę dostaje Kacper Uryniewicz . Wchodzi Damian Tomek??? Czy Jerzy??? Człowieku ogarnij się potem pisz.,....Data dodania komentarza: 13.04.2024, 17:02Źródło komentarza: Derby Rzeszowa rozstrzygnięte! Stal pokonała Resovię! [FOTO] Ł Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Czy i tym razem hołota musiała się naparzać?Data dodania komentarza: 13.04.2024, 00:58Źródło komentarza: W piątek Derby Rzeszowa. Policja: mecz podwyższonego ryzykaAutor komentarza: KalanasTreść komentarza: Bardzo dobry artykuł. Dobrze ze halo Rzeszów o tym informuje. Brawo Redakcja. Dziwi mnie ze na tej siłowni nie ma oświetlenia ani kamer wieczorem... Szkoda ze władze miasta nic w tej sprawie nei zrobiłyData dodania komentarza: 12.04.2024, 18:52Źródło komentarza: Szczury terroryzują mieszkańców Rzeszowa!
Reklama
Reklama
Reklama